Avrasya Tüneline 8. Ödül Kore'den

Avrasya Tüneli'ne 8'inci Ödülü, Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) verdi.
Avrasya Tüneline 8. Ödül Kore'den

Avrasya Tüneli'ne 8'inci Ödülü, Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) verdi.

Avrasya Tüneli, İstanbul'da iki kıta arasındaki ulaşım süresini 5 dakikaya indiriyor. Bu kadar kısa süreli ulaşım sağlayan Avrasya Tüneli, uluslararası bir ödülü daha kazandı.

Altın Kategoride 2017 Yılın Yapı Ödülü'nü, Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) Avrasya Tüneli'ne verdi. Avrasya Tüneli daha önce yedi ödül daha kazanmıştı. Bu alınan son ödül ile beraber finansman ve yapım aşamasından beri 8. uluslararası ödülünü aldı.

Avrasya Tüneli, deniz tabanından geçerek iki katlı karayolu tüneli ile Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlıyor. İleri teknolojisi ile güvenli ve konforlu yolculuk sağlayan Avrasya Tüneli, hem sürücülerin hem de uluslararası otoritelerin de beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Kazlıçeşme-Göztepe güzergahının 100 dakika kadar süren yolculuğunu 15 dakikaya indiren Tünel, hizmet vermeye başladığı günden beri sürücüler tarafından tercih edilirken bir ödüle daha hak kazandı.

Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) tarafından “Altın Kategori”de 2017 “Yılın Yapı Ödülü”ne layık görülen ve İstanbul'un iki yakası arasında hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşım altarnetifi sağlayan Avrasya Tüneli, yılın yapısı olarak seçildi.

İstanbul'un iki yakasına kısa sürede ulaşım sağlayan Avrasya Tüneli'nin daha önce almış olduğu ödüller:

Ortadoğu ve Afrika’nın En İyi Altyapı Projesi Ödülü

Saygın yayın organlarından olan Thomson Reuters Project Finance International (PFI) tarafından, Uluslararası Finans Proje Ödülleri kapsamında Ortadoğu ve Afrika’nın ‘En İyi Altyapı Proje Finansman Anlaşması 2012’ ödülüne ATAŞ layık görüldü.

Avrupa'nın En İyi Proje Finansman Anlaşması Ödülü

Dünyanın saygın finans dergilerinden olan Euromoney’nin ‘Avrupa'nın En İyi Proje Finansman Anlaşması 2012’ ödülü ATAŞ’ın oldu.

En İyi Kamu-Özel Sektör İş Birliği Ödülü

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın önde gelen finans dergisi EMEA Finance tarafından en iyi kamu-özel sektör iş birliği uygulaması 2012 yılında Avrasya Tünelin Projesi'ne verildi.

En Yenilikçi Ulaşım Projesi Ödülü

Infrastructure Journal dergisi tarafından 2012 yılının en iyi 100 projesi arasında yer alan Avrasya Tüneli en yenilikçi ulaşım projelerinden biri olarak seçildi.

En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından (EBRD) sürdürülebilirlik açısından en başarılı projeler için verilen ‘En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü’ne 2015 yılında Avrasya Tüneli layık görüldü.

Büyük Projeler’ Kategorisinde Yılın Projesi Ödülü

Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği'nin (ITA - International Tunnelling and Underground Space Association) düzenlediği ITA Uluslararası Tünelcilik Ödülleri’nin ‘Büyük Projeler’ kategorisinde ‘Yılın Projesi’ (ITA Major Project of the Year) ödülü 2015 yılında Avrasya Geçişi Projesine verildi.

Dünya Çapında 2016’nın En İyi Projesi Ödülü

İnşaat sektörünü yönlendiren ve ABD'de 1874 yılından beri yayım akışına devam eden Engineering News Record (ENR) Dergisi Avrasya Tüneli’ne , tünel ve köprü kategorisinde “Dünya Çapında 2016’nın En İyi Projesi” ödülünü verdi.