Bakan Koca Sonuç Çok Yakın Diyerek Sağlık Çalışanlarına Müjde Verdi

Bakan Koca Sonuç Çok Yakın Diyerek Sağlık Çalışanlarına Müjde Verdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayramda görev alan sağlık çalışanlarının sayısını da paylaştığı açıklamasında, bir süredir gündemde olan düzenlemeye ilişkin sağlık çalışanlarına müjdeyi verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından sağlık çalışanlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda görev başında olan sağlık çalışanı sayısına da yer verdi. Buna göre 73 bin 965 sağlık çalışanı bayram tatilinde de görev yaptı. Sağlık çalışanlarının maddi haklarına ilişkin yapılacak düzenlemeye de vurgu yapan Koca, sağlık çalışanlarına 'sonuç çok yakın' diyerek müjdeyi verdi.

Bakan Koca sosyal medya paylaşımında: "73 bin 965 sağlık çalışanı bayram tatilinde, ülkenin dört bir yanında görev başındaydı. Nöbetçi olanlardan bir kısmı göreve nöbet sonrası da devam etti. Böyle kaç meslek grubu var? İtibar ve emeğin daha iyi maddi karşılığı sağlık çalışanının hakkı. Sonuç çok yakın" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca Sonuç Çok Yakın Diyerek Sağlık Çalışanlarına Müjde Verdi

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ
Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeyi içeren kanun teklifinde ayrıca görevleri sırasında ya da görevlerinden dolayı yapılan yaralama suçu katalog suçlara eklenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde yaptığı konuşmada: , "Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yaptığımız iyileştirme, emekliliklerine de yansıyacak "demişti. Böylece sağlık çalışanlarına şiddette ağır ceza uygulanacak. Sağlık mensuplarının muayene, teşhis, tedavi uygulamaları nedeniyle ceza soruşturması açılabilmesi kurul iznine bağlı olacak.

Döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacak. Aylıkları tek bir bordro ile ödenecek. Sağlık çalışanlarının ücret iyileştirmeleri emekliliklerine de yansıyacak. Aile hekimlerinin temel ücretleri artacak. Bakan Koca'nın açıklamalarına göre düzenlemenin yakın zamanda tamamlanması bekleniyor.

Emlak365.com