Bayram Öncesi Online Otobüs ve Uçak Biletlerine Yoğun İlgi

Bayram Öncesi Online Otobüs ve Uçak Biletlerine Yoğun İlgi
Ramazan Bayramı döneminde bilet fiyatları artmasına rağmen vatandaşlar, online otobüs ve uçak biletlerine yoğun ilgi gösterdi. Online bilet satışları rekor kırdı.

Uçak, otobüs ve feribot biletlerini online satan Obilet.com verilerine göre 2022 Ramazan Bayramı öncesinde bilet fiyatlarındaki artışa rağmen online biletlere yoğun bir ilgi var. Savaşın etkisiyle brent petroldeki artışın akaryakıtta zamma neden olması bu nedenle otobüs ve uçak fiyatlarının da artmasına rağmen otobüs ve uçak ile seyahat etmek özel ya da kiralık araba ile seyahat etmekten daha uyguna geliyor. 2022 Ramazan Bayramı'nda özel araç ile şehirlerarası seyahat edenlerin sayısı da bir hayli azaldı. Otobüs ve uçak ile seyahat etmek daha uyguna geliyor.

Bayram Öncesi Online Otobüs ve Uçak Biletlerine Yoğun İlgi

ONLİNE SATIŞIN YILDIZI OTOBÜS BİLETLERİ OLDU
Uçaklarda kapasite sınırlı olduğu için vatandaşlar, online bilet alışverişini otobüsten yana yaptı. Pandemi nedeniyle ilk kez seyahat kısıtlamasız geçirilecek bayram için otobüs ve uçak bileti satışları rekor seviyeye ulaştı. Bayramdan önceki son 3 gün (cuma, cumartesi, pazar) içinde yapılan bilet satışları, 2021 Kurban Bayramı'nda yine bayrama 3 gün kala satılan biletlere göre otobüste %63, uçakta ise %21 artış gösterdi. Hafta sonu da yapılacak bilet satışları ile otobüs biletlerindeki artışın %70, uçak biletlerindeki artışın da %25 oranında olması bekleniyor.

Bayram Öncesi Online Otobüs ve Uçak Biletlerine Yoğun İlgi

BAYRAM İÇİN EN ÇOK HANGİ ŞEHİRLER TERCİH EDİLDİ?
Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Obilet verilerine göre bu sene bayramda vatandaşın tercihi Erzincan, Batman, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Elazığ olurken, uçakta ise Kıbrıs (Lefkoşa), Hatay, Diyarbakır, Iğdır ve Mardin'den yana oldu.

Emlak365.com