Bayramda Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Açıkladı

Meteoroloji, Kurban Bayramı boyunca hava sıcaklıkları ile ilgili tahminde bulundu. Hava durumu bugün başta İstanbul ve çevresi başta olmak üzere ülke genelinde açık ve güneşli olması bekleniyor. İstanbul ve Ankara’da bugün hava durumu, mevsim normallerinde olması tahmin edilirken, güneşli ve açık olacağı öngörülüyor. Ankara’da Yağış Bekleniyor Meteorolojinin yapmış olduğu tahminlere göre, Ankara çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği bekleniyor. Yaklaşan bayram ta
Bayramda Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Açıkladı

Meteoroloji, Kurban Bayramı boyunca hava sıcaklıkları ile ilgili tahminde bulundu.

Hava durumu bugün başta İstanbul ve çevresi başta olmak üzere ülke genelinde açık ve güneşli olması bekleniyor.

İstanbul ve Ankara’da bugün hava durumu, mevsim normallerinde olması tahmin edilirken, güneşli ve açık olacağı öngörülüyor.

Ankara’da Yağış Bekleniyor

Meteorolojinin yapmış olduğu tahminlere göre, Ankara çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği bekleniyor. Yaklaşan bayram tatilinde hava sıcaklıkları ile ilgili bilgilendirme yapan meteoroloji, yurt genelinde gözle görülür bir değişikliğin olmayacağını belirtti.

Meteorolojinin tahminlerine göre bayramda hava sıcaklıkları nasıl olacak?

Doğuda Sıcaklıklar 1 ile 3 Derece Artacak

Meteorolojinin yapmış olduğu değerlendirmelere göre, bayramın ilk günlerinde hava sıcaklığının yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 1 ile 3 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Diğer bölgelerde ise sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor.

Bayramın ilk günlerinde yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceğini belirten meteoroloji, bayramın son günlerinde ise hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, yağışın bayramın ilk günlerinde olduğu gibi mevsim normallerinde seyredeceğini tahmin ediyor.

Meteorolojinin yapmış olduğu tahminlere göre, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Ardahan ve Osmaniye çevreleri ile Giresun'un iç, Erzurum'un kuzey ve Hatay'ın kuzey kıyı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının Akdeniz'in kıyı kesimlerinde düşük oranda azalma yaşanacağı tahmin ediliyor.