Bayramda sağlık ocakları açık mı, 2-3-4 Mayıs poliklinikler çalışıyor mu?

Bayramda sağlık ocakları açık mı, 2-3-4 Mayıs poliklinikler çalışıyor mu?
Ramazan bayramında sağlık ocakları ve hastane polikliniklerinin çalışıp çalışmadığı merak konusu oldu. 2-3-4 Mayıs'ta sağlık ocakları çalışıyor mu sorusu yanıtlandı.

Ramazan ayı 1 Mayıs'ta tutulacak son oruç ile sona erecek ve 2 Mayıs Pazartesi günü Ramazan bayramı başlayacak. Bayram öncesinde birçok vatandaş sağlık sorunları nedeniyle sağlık ocaklarının ve hastanelerin açık olup olmadığını merak ediyor.

Bayram tatili nedeniyle 2- 3- 4 Mayıs tarihleri arasında Türkiye'de resmi tatil uygulanacak. Bu sebeple kamu kurum ve kuruluşları çalışmaya ara verecek. Ancak sağlık konusunun aciliyet nedeniyle sağlık ocakları çalışıyor mu sorusu en çok araştırılanlar arasında yerini aldı.

Bayramda sağlık ocakları açık mı 2- 3- 4 Mayıs 2022?

Ramazan bayramında açık ya da kapalı olan yerler milyonlarca vatandaşın gündemi oldu. Bayram tatilinin 3 gün olması nedeniyle sağlık kuruluşlarının çalışma saatleri de merak ediliyor. Biz de çok merak edilen soruyu yanıtladık.

Ramazan Bayramının resmi tatil günleri kapsamında olması nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sağlık ocakları ile hastanelerin poliklinik servisleri de çalışmayacaktır. Hastanelerin poliklinik servisleri açık olmayacak ancak aciller 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam edecek.

Bu kapsamda 2- 3- 4 Mayıs tarihleri yani bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günü aile sağlığı merkezleri ( sağlık ocakları ) ve hastane poliklinikleri açık olmayacak. Bu kurumlar hasta muayenelerine 5 Mayıs Perşembe gününden itibaren belirlenen mesai saatleri içerisinde devam edecekler. Vatandaşlar, acil sağlık durumları için hastanelerin acil servislerine bayram tatili boyunca tüm saatlerde giderek muayene olabilecekler.

Emlak365.com