Belediye Başkanından Skandal Sözler: Keşke Bizim De Evimiz Yansaydı Diyecekler!

Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren'in TOKİ'nin yangın mağduru vatandaşlar için inşa edeceği evler ile alakalı açıklama yaparken kullandığı bir benzetme büyük tepki çekti.
Belediye Başkanından Skandal Sözler: Keşke Bizim De Evimiz Yansaydı Diyecekler!

Türkiye'de son günlerde yoğun bir şekilde meydana gelen yangınlardan en çok etkilenen illerden birisi olan Antalya'da Gündoğmuş ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Özeren yangın gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İLÇE YANIYOR TABELA ATEŞ ALDI

Yangınlara ilişkin son duruma dair değerlendirme yapan AK Partili Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, “Merkez ilçede çıkan ve etkili olan yangın kontrol altına alındı. Bu süreç bizim siyaset yapmayı bir kenara koymamız gereken bir süreçtir. İlçe yanıyor, tabelayı ateş aldı diyorum. Böyle bir durumda siyaset yapmamak lazım.

Muhalefet kesimi ise ısrarla siyaset yapıyor. Bir taraftan devletimizi bir taraftan da beni tahrik etmek için her yolu deniyorlar. Büyük bir salfırı gerçekleştiriyorlar. Biz hep bu ülkeye ateşi sokmayacağız diyoruz. Bu diyardan gitmek yok diyen insanlarız.” dedi.

YERLEŞİM YERLERİNDE GÜVENLİK KORİDORU OLUŞTURULMALI

Vatandaşların da sorumluluk alması gerektiğini söyleyen AK Partili Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, “Başından beri her fırsatta dile getiriyorum. Risk altında olmayan mahallelerimiz de dahil olmak üzere etrafta bir güvenlik koridoru oluşturacağız. Bu koridordan kesinlik ateş geçmeyecek. Böylelikle yerleşim yerleri, köyler ve mahalleler güven altında olacaklar” ifadelerini kullandı.

AK Partili Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren'in en çok konuşulan ve sosyal medyada büyük bir gündem haline gelen ifadeleri ise TOKİ'nin yangın mağduru vatandaşlar için inşa edeceği evler hakkında yaptığı bir benzetme oldu.

KEŞKE BİZİM DE EVİMİZ YANSAYDI DİYECEKLER

TOKİ'nin oldukça vcazip ödemelerle vatandaşlara yeni evler inşa edeceğini söyleyen AK Partili Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, “Yangında evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız var. Onların bir mağduriyet içerisinde olduğunu zaten biliyoruz. Şimdi bu vatandaşlarımız için TOKİ bir proje üretti.

TOKİ Bu vatandaşlarımıza 20 yıl ödemeli ve çok cüzi hatta sembolikl denilebilecek faizlerle muhteşem evler inşa edecek. Ben şunu söylüyorum. Belki kızacaklar ve beni eleştirecekler ama evi çok eski olan vatandaşlarımız yeni evleri görünce 'keşke bizim de evimiz yansaydı' diyeceklerine inanıyorum. Bu evler için devlet desteği ve hibe oranı oldukça fazla olacak.” dedi.