Bilim Kurulu Toplanıyor, Maske Zorunluluğuna İlişkin Kararın Açıklanması Bekleniyor

Bilim Kurulu Toplanıyor, Maske Zorunluluğuna İlişkin Kararın Açıklanması Bekleniyor
20 Nisan 2022 tarihinde yapılması gereken Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ertelendi. Maske zorunluluğuna ilişkin kararlar çıkması beklenen toplantı bugün yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Nisan 2022 tarihinde yapılması gereken Bilim Kurulu toplantısının 27 Nisan 2022 Çarşamba gününe alındığını açıklamıştı. Bakan Koca yeni bir açıklama yaparak toplantının 26 Nisan 2022 Salı gününe alındığını açıkladı. Bakan Koca toplantıya ilişkin paylaşımında: "Hayırlı kararları çarşambaya bırakmayalım, salı günü toplanalım. Bilim Kurulu beklenen toplantısını yarın yapıyor" ifadelerini kullandı.

27 NİSAN'A ERTELENMİŞTİ

Bakan Koca daha önce yaptığı paylaşımda da :"Koronavirüs Bilim Kurulu son toplantısını 2 Mart’ta yapmıştı. Salgınla mücadele tarihine geçecek o toplantıda alınan kararların isabetini hep birlikte gördük. Bilim Kurulumuz, daha da tarihi bir toplantıyı bugün yapacaktı. Bu toplantının günü, 27 Nisan Çarşamba olarak değişti” demişti.

MASKE KARARI ÇIKMASI BEKLENİYOR

Bilim Kurulu toplantısında, maske kullanımına ilişkin önemli kararların alınması bekleniyor. Okullarda maske kullanımı başta olmak üzere pek çok alanda maske kullanımı yeniden değerlendirilecek. Yoğun bakımda olan hasta sayıları ile vaka sayıları da toplantının gündeminde olacak. Salgınla mücadele kapsamında yeni dönemin yol haritası da bu toplantıda çizilecek.

15.00-16.00 saatleri arasında toplanması beklenen Bilim Kurulu sona erdikten sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın maske zorunluluğuna ilişkin açıklama yapması bekleniyor. Hatta beklentiler maske zorunluluğunun kaldırılması yönünde. Bakan Koca'nın il ziyaretleri kapsamında en son gittiği Adıyaman'da maske takmaması ve esnaf ile tokalaşması beklentileri artırdı. Kendisi de bu konuda açıklama yaparak 'ben tokalaşmaya' başladım bile demişti.

Emlak365.com