Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan Kayyum Tepkisi! Alnını Karışlarım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında ortaya atılan kayyum iddialarına çok sert yanıt verdi. Özcan "Ben milli iradenin tecellisiyim. Bana kayyım atayacak adamın alnını karışlarım" dedi.
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan Kayyum Tepkisi! Alnını Karışlarım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan göçmenlere yönelik almış olduğu karar ile gündemde yer almıştı. Yabancı uyruklu olanlardan 10 kat daha fazla su parası alınacağını duyuran Özcan'ın bu kararı sosyal medyada gündem olmuştu.

Bazı kullanılacak Öcan'ın kararını doğru bulup desteklerken bazı kullanıcılar ise kararın doğru olmadığını savunmuşlardı. Alınan kararların konuşulduğu dönemde hakkında kayyum iddiaları gündeme gelen Tanju Özcan açıklamada bulundu.

"BANA KAYYUM ATAYACAK ADAMIN ALNINI KARIŞLARIM"

Kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Tanju Özcan videolu paylaşımında kayyum iddialarına sert tepki gösterdi. "Kardeşim, bana nasıl kayyum atayacaksın sen? Vatansever olduğum için mi kayyum atayacaksın?" ifadelerini kullanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuşmasına "'Darbeci ABD' dediğim için mi kayyum atayacaksın? Beni kim durduracak? Kim? Onu söylüyorum. Ömrüm boyunca FETÖ'cülere karşı olduğum için mi, FETÖ'cüler bana hakaret ettiği için mi kayyum atayacaksın? PKK'nın ölüm listesine beni aldıkları için mi kayyum atayacaksın?" sözleriyle devam etti.

Paylaşımının devamında, bugün yada geçmişte hangi terör örgütüyle yürümüşlüğüm var diyen Özcan, hakkında birilerinin bunu durdurun dediğini söyledi.

Ankara'dan kayyum atanacağına dair iddiaların olduğunu, bazı fısıltıların geldiğini ifade eden Bolu Belediye Başkanı Özcan, "Milli iradenin tecellisiyim ben. Bana 'Bu yola çık' diyen de halk, 'Dur' diyecek olan da halktır. Ben bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım. " dedi.