Bu Hafta Kabine Toplantısı Var Mı, Ne Zaman Yapılacak, Tarih Açıklandı Mı?

Koronavirüs ölüm sayılarında meydana gelen artışlar nedeniyle gözler yeni tedbirlere çevrildi. Bu hafta kabine toplantısı var mı, kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak?
Bu Hafta Kabine Toplantısı Var Mı, Ne Zaman Yapılacak, Tarih Açıklandı Mı?

Koronavirüs gündeminde yine önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Bir yandan aşılama çalışlmaları ile toplumsal bağışıklığın kazanılmasına gayret gösterilirken diğer yandan ise gelen vaka ve ölüm sayıları büyük bir endişeye neden oluyor.

VAKA VE ÖLÜM SAYILARI ARTIYOR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamasında koronavirüs vaka ve ölüm sayılarındaki artışlara dikkat çekerek vatandaşların tabloyu her gün incelemesi gerektiğini söyledi. Son günlerde her gün 15 Bin ile 20 Bin arasında vaka sayısı meydana gelirken koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı günde ortalama 200'ün üzerine çıktı.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Koronavirüs gündeminde önemli gelişmeler yaşanınca gözler hemen kabine toplantısına çevrildi. Son kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilmişti. Yeni kabine toplantısına ilişkin olarak ise henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Genelde Pazartesi günleri yapılan kabine toplantısı bu hafta 30 Ağustos'a denk geldiği için ertelenebileceği bildirildi.

Kabine toplantısının tarihi henüz belli olmazken saati konusunda ise bir standart uygulama bulunuyor. Kabine toplantıları büyük bir ihtimalle saat 15:00'da başlıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı 19:00 – 20:00 arasında sona eriyor

YENİ TEDBİR KARARLARI ALINACAK MI?

İlk kabine toplantısında yeni tedbir kararlarının alınmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle okulların yüz yüze eğitimle açılacak olması bu konuda daha kapsamlı bir çalışmayı zorunlu hale getiriyor. Sert tedbirlerin alınması beklenmezken tüm kısıtlamaların aşılama hızına destek verecek şekilde planlanacağı bildirildi.