CHP İçinden Cumhurbaşkanı Adayı Açıklaması! Tüm Oklar O İsme Yöneldi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir sonraki seçimde Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağına dair yeni iddialar gündeme geldi. Parti içinden gelen açıklamada aday için isim verildi.
CHP İçinden Cumhurbaşkanı Adayı Açıklaması! Tüm Oklar O İsme Yöneldi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefet kanadının adayının kim olacağına ilişkin çok sayıda iddia basında yer almaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte İYİ Parti'nin yer aldığı safta bu zamana kadar farklı isimler dile getirildi. Son iddia ise parti içinden geldi.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDA O İSİM ÖN PLANDA

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı geçtiğimiz günlerde İzmir'de bazı etkinliklerde yer aldı. Etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren ve partililerle sohbet eden Oğuz Kaan Salıcı konuşmasında, CHP'nin adayının kim olacağına dair isim verdi. Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı adaylık için Kılıçdaroğlu'nu gösterdi. İşte o açıklamalar;

Salıcı yapmış olduğu konuşmasına yerel seçimlerde 3 büyük kentte elde edilen başarıya değindi. Yerel seçimlerde başarılı olunduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı bundan sonraki genel seçimlerde de başarılı olacaklasını söyledi. Bu noktada Millet İttifakına sözü getiren Salıcı, ittifakın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kurulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu'nun ayrıca Millet İttifakını ayakta tuttuğunu ifade eden Salıcı Cumhurbaşkanlığı adayı olacak kişinin de Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Cumhuriyet'te yer alan haberde Salıcı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yaptığı konuşmasında "Genel başkanlar arasında AK Parti’nin hamlelerine karşı, bu hamleleri boşa düşüren, ittifakın içinde ve dışındaki bütün partilerle, genel başkanlarıyla bu süreci götüren kim? Yine sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Bundan sonraki süreci örgütleyecek olan, başında olacak olan, bana sorarsanız liderlik edecek, Cumhurbaşkanı olacak olan kişi yine Kemal Kılıçdaroğlu. Tabii ki ittifak bileşenleri ile adayımıza karar verilecek” açıklamasında bulunduğu belirtildi.