Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlere Müjdeyi Verdi: Telefon ve Bilgisayara Vergi İndirimi Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlere Müjdeyi Verdi: Telefon ve Bilgisayara Vergi İndirimi Geliyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bilgisayar ve telefonda vergi indirimi yapılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na talimat verdi.

Önceki gün Trabzon'da millet bahçesinin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle bir araya gelerek kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Gençlerden biri söz alarak, teknolojik aletlere ulaşmakta güçlük çekildiğini ve bunlara ulaşımın kolaylaşması için telefon, tablet ve bilgisayar gibi ürünlerde KDV vergisinin düşürülmesini talep etti.

CUMHURBAŞKANI HEMEN TALİMAT VERDİ!

Programda söz alan genç kız, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a '' Gençlerin bilgisayar, telefon gibi ihtiyaçları için vergi oranlarında bir düşüş gerçekleştirilebilir mi? '' diye sordu. Erdoğan ise genç kıza yanıt olarak '' Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yapalım, ondan sonra da bir adım atalım '' demişti.

TELEFON VE BİLGİSAYARA VERGİ İNDİRİMİ YOLDA!

Yaşanan bu tatlı istek ve sohbetin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Erdoğan, genç kızın isteğini kırmayarak Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte telefon ve bilgisayarlarda uygulanacak vergi indirimi hakkında çalışma başlatacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

'' Trabzon'daki buluşmamızda bir gencimiz, teknoloji ürünlerine erişimi kolaylaştıracak bir düzenleme istedi. Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile bir çalışma yapacağız ve inşallah bu konuda bir adımı atacağız '' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlere Müjdeyi Verdi: Telefon ve Bilgisayara Vergi İndirimi Geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu paylaşımından sonra gençlerin yüksek fiyatlar nedeniyle satın alamadıkları bilgisayar ve telefon gibi teknolojik aletlerde vergi indirimi yapılması söz konusu olabilecek.