Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlara Ördüğümüz Duvarlarla Giriş Çıkışları Engelleyeceğiz!

TOKİ tarafından sınırlara örülen duvarlar bir kere daha gündeme geldi. Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan sınır güvenliği vurgusu yaptı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlara Ördüğümüz Duvarlarla Giriş Çıkışları Engelleyeceğiz!

İran sınır bölgesinde denetim ve incelemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefon görüşmesi yaparak bilgi aldı. Son dönemde sınırdan geçiş yapan Afganlıların görüntüleri nedeni ile toplumda büyük tartışma yaşanmış, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Süreç hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bir yalan terörü estirildiğini belirterek sınırlara örülen duvarlar ve hudut karakolları ile giriş çıkışların kontrol altında olduğunu söyledi.

SINIRLARA ÖRÜLEN DUVARLAR İLE GİRİŞ ÇIKIŞLAR TAMAMEN ENGELLENECEK!

Sınır bölgesindeki denetimleri arttıran MSB Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak İran sınır bölgesini denetledi.

Karadan ve havadan yapılan denetimlerin ardından bölgedeki hudut karakollarının komutanları ile 6. Hudut Tugay Komutanlığı'nda bir araya gelen Akar'ı telefon ile arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bilgi alırken önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin bir yandan yangınlar bir yandan da sel felaketi ile boğuştu bu dönemde bir yalan terörü de yaşandığını belirterek "Bu yalan terörünü biz sizinle beraber aşacağız. Özellikle de bu sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları da tamamen engellemiş olacağız. Çünkü bu hudutlardaki duvarlarımız bizim emniyet, güvenlik duvarlarımızdır" diyerek hudut karakollarının önemine değindi. Görevli askerleri tebrik ederek başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan dedikoduya dayalı sıkıntıların aşılması için alınan önlemler sayesinde TSK'nın yükünün de hafifleyeceğini söyledi.