Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: İlave Zam sonrası Muhtar Maaşı 2022 Ne Kadar Oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: İlave Zam sonrası Muhtar Maaşı 2022 Ne Kadar Oldu?
Üç yıl aranın ardından muhtarlar ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtar maaşlarına ilave zam yapılacağının müjdesini verdi. Peki, ilave zam sonrası muhtar maaşı ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya geldi. Üç yıl aranın ardından farklı illerden gelen muhtarlarla gerçekleştirilen toplantıda Erdoğan muhtarlara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

MUHTARLARA İLAVE ZAM!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,koronavirüs nedeniyle 3 yıl ara verilen muhtarlar toplantısında farklı illerden gelen muhtarlarla buluştu.

1500 muhtarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarların taleplerini takip etmek üzere muhataplar belirlenmesini sağladıklarını ve 19 ekim tarihii muhtarlar günü olarak belirlediklerini söyledi.

Muhtarların özlük haklarında SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması gibi pekçok iyileştirmeler yaptıklarını söyleyen Erdoğan, muhtarlara müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde muhtar maaşlarının yalnızca 97 lira olduğunu belirterek, 2022 yılında muhtar maaşlarını 3200 lira tutarına çıkardıklarını söyledi. Ancak muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlünün razı olmadığını söyleyen Erdoğan, muhtar maaşlarının asgari ücret düzeyine getirilerek 4.250 TL olacağını duyurdu.