Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e çağrı!

İsrail ile Filistin arasında devam eden çatışmaya yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni bir çağrı geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e çağrı!

7 Ekim tarihinden bu yana devam eden İsrail - Filistin çatışmasında binlerce masum halk hayatını kaybetti. İsrail'in özellikle de Filistin'e yaptığı hastane saldırı dünyayı ayağa kaldırdı. Yaşanan dramın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da bu zulmün durması yönünde çağrılar yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanı Koca gerekli olan tıbbi yardımların iletilmeye hazır olduğundan bahsederken MSB de Filistin halkı için yardıma hazır olduklarını dile getirmişti.

Yaşanan bu duruma ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekildeydi;

ZULÜMLE ABAD OLUNMAZ!

"Gazze'ye yönelik saldırıların genişlemesi daha fazla acı, ölüm ve gözyaşından başka hiçbir şey getirmeyecektir. Çocukları, kadınları, sivilleri katlederek; hastaneleri, okulları, camileri, kiliseleri bombalayarak güvenliğin sağlanamayacağı açıktır. Zulümle abad olunmaz. İsrail yönetimi, hatadan geri dönmek, devlet aklıyla hareket etmek yerine, bölge dışı aktörlerin de kışkırtmasıyla örgüt gibi davranmaktadır."

DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM!

"Batılı ülkelerin teşvik ettiği, Batılı medya kuruluşlarının adeta meşrulaştırma yarışına girdiği bu cinnet furyasından bölgemizin bir an önce kurtarılması gerekmektedir.

Tüm devletleri ve uluslararası kuruluşları bir an önce Gazze'de insani ateşkesin tesisine yönelik girişimlere samimiyetle destek olmaya davet ediyorum."

OPERASYONLARIN DURMASI ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUM!

"İsrail yönetimine sivillere yönelik saldırılarının kapsamını asla genişletmemesi ve soykırıma varan operasyonlarını derhal durdurması çağrımızı yineliyorum.

Müslümanların, Yahudilerin, Hristiyanların ve bu topraklarda yaşayan herkesin emniyetini garanti edecek yeni mekanizmaların kurulmasıyla bölgemizin kalıcı istikrara kavuşacağına inanıyoruz.

Türkiye, daha fazla masum kanının akmaması, daha fazla insani trajedinin yaşanmaması ve Filistin'deki çatışmaların geri dönülmez noktaya varmadan çözümü için üzerine düşeni yapmaya devam edecektir."

Haber Editörü