Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sayıştay Başsavcılığına atadığı İsmail Altıntaş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararı ile Sayıştay Başsavcılığı’na bir atama gerçekleştirildi. Peki Sayıştay Başsavcısı olarak atanan İsmail Altıntaş kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sayıştay Başsavcılığı'na atama!

Resmi Gazete’nin 2 Ağustos 2022 tarihli 31911. sayısı yayınlandı. Bugünkü Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bir Atama Kararı yayımlandı. Bu atama kararı ile Sayıştay Başsavcılığı’na bir atama gerçekleştirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAYIŞTAY BAŞSAVCILIĞINA ATAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamaya göre Milli Savunma Bakanlığı’nda Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan İsmail Altıntaş’ın Sayıştay Başsavcılığına atandı. Bu atama kararı ile beraber İsmail Altıntaş Sayıştay Başsavcısı olarak görev yapmaya başlayacak.

İSMAİL ALTINTAŞ KİMDİR?

1968 yılında Bolu’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Bolu’da tamamlayan İsmail Altıntaş 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirmiştir. 1991 yılında Denetçi Yardımcısı olarak Sayıştay’da çalışmaya başlayan İsmail Altıntaş 2003 yılına kadar bu görevine devam ederken Denetçi ve Başdenetçi mevkilerine gelmiştir.

İsmail Altıntaş 2003 yılında geçici olarak Başbakanlık bünyesinde görev yapmıştır. Bu süre içerisinde Sağlık Bakanı Yardımcısı olarak çalışmıştır. Yine 2003 yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı görevine atanmıştır. Bu görevi devam ederken TÜGSAŞ Türkiye Gübre Fabrikaları AŞ, Erdemir Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ, Sümer Holding AŞ yönetim kurullarında üyelik yaptı. Ayrıca Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ yönetim kurulu başkanlıklarını yapmıştır.

İsmail Altıntaş çok sayıda sivil toplum kuruluşlarına üye olduğu gibi bunların bazılarında da yöneticilik yapmıştır. Uzun yıllar Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı’nda yönetim kurulu başkanı görevinde bulunmuştur.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde de önemli görevlerde çalışan İsmail Altıntaş son olarak Tedarik Hizmetleri Genel Müdür olarak görev yapmaktaydı.

Siyaset ile de yakından ilişkili olan İsmail Altıntaş, 2011 seçimlerinde AK Parti’den Bolu Milletvekili seçilebilmek için aday adayı olmuştur.

İsmail Altıntaş 2 Ağustos 2022’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sayıştay Başsavcılığı’na atanmıştır.