Denizli Belediye Başkanı Hangi Partiden, Osman Zolan Kimdir, Nerelidir?

Yangın son durum tablosu ile devam eden yangınlar açıklanırken Denizli Belediye Başkanı kim, hangi partiden, Osman Zolan kimdir soruları gündeme geldi.
Denizli Belediye Başkanı Hangi Partiden, Osman Zolan Kimdir, Nerelidir?

Orman yangınları ile mücadele tüm hızı ile devam ederken yangınların olduğu bölgelerde yapılan müdahaleler ve gerçekleştirilen açıklamalar da kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

DENİZLİ BELEDİYE BAŞKANI KİM, HANGİ PARTİDEN?

Balıkesir Savaştepe Dursunbey orman yangınları ile mücadele etmeye devam ederken Denizli Belediye Başkanı hakkında da araştırmalar başladı. Açıklamaları ile gündeme gelen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan son seçimlere AK Parti adayı olarak katılmıştı.

Osman Zolan ilk olarak 16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Başkanı olarak göreve gelirken 30 Mart 2014 tarihinde ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde de başkan adaylığını koyarak yeniden seçilme başarısını gösterdi.

Denizli Belediye Başkanı Hangi Partiden, Osman Zolan Kimdir, Nerelidir?

OSMAN ZOLAN KİMDİR, NERELİDİR?

Denizli Belediye Başkanı olarak görev yapan Osman Zolan 1964 Denizli doğumludur. Denizli'nin Tavas ilçesinde dünyaya gelen Zolan Tavas - Garipköy'de ilköğretim eğitimini tamamladıktan sonra Isparta - Gönen Öğretmen Lisesi’nde orta ve lise eğitimini tamamladı.

Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde akademik eğitimini tamamlayarak avukat oldu. Denizli Barosu üyesi olarak avukatlık yapan Zolan ilk olarak 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde meclis üyesi seçilerek Denizli Belediyesi'nde hizmet vermeye başladı. 2004 ile 2011 seneleri arasında belediye başkan yardımcılığı görevini üstlenen Zolan ardından 16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Başkanı olarak göreve geldi. Yapılan 2014 ve 2019 tarihli yerel seçimlerde de en çok oy alarak görevine devam eden Zolan evli ve 2 çocuk babasıdır.