Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu Seçimi Kazanacağından Eminse Adaylığını Açıklasın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden meydan okudu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na “seçimi kazanacağından madem eminsin adaylığını açıkla” dedi.
Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu Seçimi Kazanacağından Eminse Adaylığını Açıklasın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında bazı açıklamalarda bulunarak gündemi değerlendirdi. Bahçeli, HDP ile ittifak kuranları eleştirerek, “HDP ilekim ittifak kuruyorsa işte onlar bizim çocuklarımızın düşmanıdırlar. Terörist Demirtaş'a siyasi amaçlarla müşfik ve müspet yaklaşanlar çocuklarımızın, kadınlarımızın, güvenlik güçlerimizin ve hülasa Türk milletinin karşısında oluşan zillet cephesidir. HDP'ye müsamaha göstermek, onlara merhamet etmek analara hakaret, babalara eziyettir” dedi.

Emekli amirallerin bildirilerine ilişkin olarak de değerlendirme yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Darbe iması yapan, hedef gösteren emekli amirallerin bildirilerine yönelik hukuki süreç devam ediyor. Bu sürecin sulandırılmasına asla izin verilmemelidir. Bir gece yarısı ülkeyi yöneten iradeye parmak sallayan bu emekli amiraller en şiddetli bir şekilde cezalandırılmalıdırlar. İçlerinden birisi çıkmış hazırlanan metnin yayınlanan metin olmadığını ve bu metnin yayınlanmadan önce değiştirildiğini iddia ederek kendisini kurtarmaya çalışmış. Madem öyleydi, imzaladığınız metin bu değildi neden çıkıp bunu inkar etmediniz. Neden bizim imza attığımız metin bu değildir demediniz? Bu yalanlarınıza kendiniz inandınız mı ki bizden inanmamızı bekliyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NU GÜREŞE DOYURAMADIK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da konuşmaya devam eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp erken seçim açıklamaları yapıyor. Yenilen güreşe doymazmış derler. Kılıçdaroğlu'nu da yıllardır güreşe doyuramadık. Sandıklara gömüldü, milletten tokat yedi ama vazgeçmiyor. Gün aşırı erken seçim açıklaması yapıyor, gece gördüğü rüyaların gerçek olacağını zannediyor. Bu millet Sayın Kılıçdaroğlu'na ders vermekten bıktı ama Kılıçdaroğlu ders almaktan bıkmadı.” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU MERTÇE ORTAYA ÇIKSIN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olmak istiyorsa önce aday olması gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeli, “Kemal Kılıçdaroğlu madem Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacağından bu kadar emin olduğunu ifade ediyor. O zaman yapılacak şey bellidir. Kendisine güveniyorsa buyursun Cumhurbaşkanı adaylığını açıklasın. Korkakça değil mertçe ortaya çıksın. Kimsenin arkasına saklanmasın. Seçimi kaybetmek için siyaset gözden çıkardıklarını Cumhurbaşkanı adayı olarak sunmasın.” şeklinde konuştu.