Devlet Bahçeli'den Gazze açıklaması! 24 saat süre verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan son açıklama ile birlikte İsrail'e Gazze çağrısında bulunuldu.
Devlet Bahçeli'den Gazze açıklaması! 24 saat süre verdi

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan son açıklama ile birlikte İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerilimin ardından Filistinli vatandaşların hayatını kaybetmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan bu açıklamalarda saat süre verdiğini aksi halde Türkiye'nin gerekeni yapması gerektiği konusunda çağrısını duyurdu.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISINI AÇIKLADI!

Yaşanan saldırılar sonucunda hayatını kaybeden Filistinliler hakkında konuşan Bahçeli, "İki haftadır Gazze’de zincirleme insani felaketler yaşanmaktadır. Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır. 17 Ekim 2023 tarihinde Gazze’de bulunan El-Ehli Baptist Hastanesi bombalanmıştır. Maalesef Filistinli masumlar kan revan içindedir. Son 24 saat içindeki İsrail saldırılarında 352 Filistinli hayatını kaybetmiştir. 7 Ekim’den buyana 4385 Filistinli kardeşimiz hayattan kopartılmıştır. Sayıları 1756’yı bulan çocuk ile 1000’e yakın kadın acımasızca katledilmiştir." dedi.

24 SAAT SÜRE VERDİ!

İsrail'in bu saldırılara son vermesi gerektiği hakkında ise "Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır." şeklinde konuştu.

Haber Editörü