Doktorlar grevde mi, 15 Haziran hastaneler, sağlık ocakları açık mı, ilaç yazılıyor mu?

Doktorlar grevde mi, 15 Haziran hastaneler, sağlık ocakları açık mı, ilaç yazılıyor mu?
Türk Tabipler Birliği'nden alınan bilgiye göre 15 Haziran'da doktorların grev yapacağı öğrenildi. Bugün hastaneler, sağlık ocakları açık mı, muayene var mı merak ediliyor.

Mayıs ayı içerisinde 6 gün boyunca grev yapan doktorlar, Haziran ayı için de bir grev duyurusu yaptı. Türk Tabipler Birliği (TTB) ile sağlık emek-meslek örgütleri, Meclis'e sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı grev kararı aldıklarını açıkladı.

Doktorların grev yapacağı bilgisinin verilmesi ardından hastanede muayene olacak, ilaç yazdıracak ya da tıbbi bir müdahalesi olan kişiler hastaneler açık mı, muayene yapılıyor mu araştırmaya başladı.

15 Haziran bugün hastaneler kapalı mı, muayene var mı?

Türk Tabipler Birliği (TTB) ile sağlık emek-meslek örgütleri tarafından yapılan çağrı ile 15 Haziran Çarşamba günü doktorların grev yapacağı bilgisi verildi.

15 Haziran Çarşamba günü diyaliz hastaları, acil hastalar, acil ve riskli gebeler, çocuk aciller, kanser hastaları ve yoğun bakım hastalarının bakımı devam edecek. Ancak yoğun bakım ve yatan hastalara verilen hizmet dışındaki muayene, poliklinik gibi hizmetler durdurulacak.

Covid-19 nedeniyle hastaneye başvuran, acil tanı ve tedavi endikasyonu olan hastaların bakımı aksamayacak ve acil servisler grev süresince gerektiğinde görevli hekimlerce takviye edilecek.

Türk Tabipler Birliği (TTB) tarafından yapılan grev paylaşımında '' Oyalama değil hakkımız olanı istiyoruz. 15 Haziranda grevdeyiz '' notu düşüldü.

Doktorlar grevde mi, 15 Haziran hastaneler, sağlık ocakları açık mı, ilaç yazılıyor mu?

Açıklamalar doğrultusunda 15 Haziran Çarşamba günü hastaneler, sağlık ocakları, aile hekimlikleri gibi yerlerde hizmet bir günlüğüne duracak. Ancak acil sağlık hizmetleri konusunda hastanelerin ve hekimlerin kapısı sonuna kadar açık olacak.