Düz İşçiler 3.500 Dolar, Vasıflı İşçiler 4.500 Dolar Maaşla Başlıyor! Katar 2021 İş İlanları

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar'da çeşitli meslek gruplarında işçi alımları oluyor. 3.500 dolar, 4.500 dolar maaşla işe başlamak isteyenler nasıl bir yöntem izleyecekler. Haberimizde.
Düz İşçiler 3.500 Dolar, Vasıflı İşçiler 4.500 Dolar Maaşla Başlıyor! Katar 2021 İş İlanları

Dünyanın petrol zengini ülkelerinin başında gelen Katar'da yıllık ortalama kazanç 97.000 Dolar seviyesinde. Son dönemde petrol dışında çeşitli sektörlerde de atılım yapan Katar farklı meslek gruplarından personel alımı yapıyor.

Katar'da çalışmak isteyenler için ise sürecin nasıl işleyeceği, neler yapılabileceği iş başvurularında vatandaşların nerelere başvuru yapmaları gerektiğini adım adım aktarıyoruz.

2021 YILI KATAR İŞ İLANLARI

Katar özellikle bilişim, yazılım, sağlık ve turizm sektörlerinde adını duyurmaya çalışıyor. Bu sektörlerin yanında otomoti ve inşaat sektörleri de gelişen diğer alanlar. Ayrıca ülkede çok sayıda alt kadroda personel alımları için önemli fırsatlar bulunuyor. Ülkenin yaşam standartlarının yüksek olması hizmet sektörünün de oldukça kazançlı iş fırsatları sunmasına neden oluyor.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMLARI OLUYOR?

Türkiye ve benzeri yabancı ülkelerden personel alımları yapılan Katar'da bazı pozisyonlar ön plana çıkıyor. Şirketler üzerinden gerçekleştirilen alımlarda en fazla personel alım duyurusuna sahip olan meslek grupları genellikle aşağıda ki listedeki gibi oluyor.

Mimarlar, çeşitli meslek alanlarında mühendisler, İnşaat, bilgisayar, uçak, makine, endüstri mühendisleri, Katar havalimanına personel kadroları, hostes, karşılama, güvenlik, kontrol personeli, temizlik, bakım onarım, teknisyen gibi kadrolar. rır ve kamyon şöförleri, lojistik ulaşım personelleri, elektrik ve tesisat ustası, inşaat düz işçi, inşaat ustaları, vasıfsız petrol sektörü çalışanı, berber ve kuaför, döner ustaları, kebap ustaları, garson, lokanta vasıfsız elemanları, vasıfsız işçi.

BAŞLANGIÇTA 3500 DOLAR AYLIK MAAŞ FIRSATLARI

Katar'da personellere ödenen ücretler personellerin mesleklerine göre belirlenir. Özel eğitim gerektiren meslekler için ödemeler yüksek banttan başlar. Alanında uzman ve ek becerileri olması durumunda fiyatlar artar.

İşçi kadroları için ise aylık çalışam rakamları 3.500 Dolar seviyesinden başlıyor. Düz işçiler için ödenen bu rakamlar inşaatlarda usta başı veya özel bir mesleği olanlar için 4.500 dolar seviyesine kadar çıkıyor. Maaşlar şirketlerle gerçekleştirilen görüşmeye göre belirlenir.

İŞ İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Katar'da faaliyet gösteren çok sayıda şirket bulunmakta. Personel alımları için Katar merkezli yada Katar'da etki alanı geniş şirketler tespit edilmeli. Ardından şirketlerle mail yada diğer elektronik yollarla iletişime geçilmeli ve başvurular yapılmalıdır.