Eski bakan Berat Albayrak geri mi dönüyor? Gündemi sarsan iddia!

Eski bakan Berat Albayrak geri mi dönüyor? Gündemi sarsan iddia!
Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Berat Albayrak'ın geri döneceği konuşuluyor. İşte olayın perde arkası.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını isteyerek ayrılan Berat Albayrak'ın görevine geri döneceğine yönelik ortaya atılan iddialar gündeme oturdu. Yeniçağ'ın haberine göre, Albayrak'ın AK Parti içerisinden 50'ye yakın milletvekili ile görüştüğü belirtilirken bu görüşmeler kulisleri karıştırdı.

Berat Albayrak göreve geri dönecek iddiası!

Söz konusu haberde, Berat Albayrak'ın AK Parti milletvekilleriyle görüşme halinde olduğu ve bunun bir geri dönüş sinyali olarak algılandığı ifade ediliyor. Bu milletvekillerinin ilerleyen dönem için yine aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan isimler olduğu belirtilirken, yeniden geri dönüş için altyapı hazırlığı olarak yorumlandı.

Son haftalarda AK Parti içerisinde gerginliklerin arttığı ve partideki kişilerin kamuoyu önünde birbirleriyle tartışmaya başladıklarına dikkat çekilerek, Berat Albayrak'ın Süleyman Soylu'nun görevden alınması için çalışmalar yaptığı iddia edildi. Öte yandan Berat Albayrak, geçtiğimiz aylarda bir kitap çıkarak ilk dönüş sinyalini vermişti.

Berat Albayrak'ın 50'ye yakın milletvekili ile temasa geçmiş olması, Soylu'ya karşı milletvekilleri içerisinde de bir etki oluşturmak amaçlı olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ayrılan Berat Albayrak'ın yerine birçok yeni bakan atanmıştı. Kulislerde konuşulanlara göre Berat Albayrak'ın bu görüşmeleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya karşı bir hamle olarak görülüyor. Berat Albayrak'ın göreve yeniden dönüp dönmeyeceğine ilişkin bir bilgi ise bulunmuyor.

Emlak365.com