Eski Başbakan Tansu Çiller Millet İttifakı'na Ağır Eleştirilerde Bulundu

Eski Başbakan Tansu Çiller Millet İttifakı'na Ağır Eleştirilerde Bulundu
Bir süre önce parti kuracağı iddiaları ile gündeme gelen eski Başbakan Tansu Çiller, verdiği bir röportajda Millet İttifakı'na yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

Eski Başbakan Tansu Çiller, Millet İttifakı'na yönelik eleştirileri ve Cumhur İttifakı'na yakın açıklamaları ile sık sık gündeme geliyor. Bir dönem de parti kuracağı iddiaları ile çok konuşulmuştu. Cumhuriyet Gazetesine röportaj veren Çiller, Cumhur İttifakı'nı merkez sağ olarak görmediğini belirterek Millet İttifakı için Türkiye'yi tökezletecek bir oluşum olduğunu ifade etti. Türkiye gündeminde yeni bir parti kuracağı ya da kurulu bir partiye genel başkan olacağı ve siyasete yeniden döneceği iddiaları ile konuşulan Tansu Çiller, yeni parti kurma iddialarına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı fakat siyasete ilişkin suskunluğunu da bozdu.

MİLLET İTTİFAKI'NI ELEŞTİRDİ

6'lı masaya ilişkin açıklamalar yapan Tansu Çiller: "Altı tane değişik fikir, daha bir masanın etrafında oturup karar veremiyorlar, daha cumhurbaşkanı adayı çıkaramıyorlar. Ve bir de HDP'nin ipine asılılar. Cumhurbaşkanı'nın evet demesiyle de referanduma gidecekler ve parlamenter sistemi yüzde 60-62 çoğunlukla getirecekler. Yavrum, bu büyüklere masallar. Merkez sağı yeniden inşa etmek lazım, çünkü çimento burada" ifadelerini kullandı. Şu anda sadece merkez sağ değil merkez sol da olmadığını söyleyen Çiller, AK Parti'nin de Millet İttifakı'nın da eksiklikleri olduğunu, Cumhur İttifakı'nın bir sağ oluşum olmadığını, Millet İttifakı'nda da Türkiye'yi tökezletecek bir oluşum gördüğünü belirtti.

Eski Başbakan Tansu Çiller Millet İttifakı'na Ağır Eleştirilerde Bulundu

Çiller, AK Parti'de aktif olarak icraat içinde, en tepeye yükselmiş olanlar ile 6'lı masanın bağımsız olamayacağını, Millet İttifakı'nda Cumhur İttifakı'nın kalıntıları olduğunu söyleyerek kendisinin derdinin gençler olduğunu ifade etti.

Emlak365.com