EYT'lilere AK Parti ve MHP Müjdesi! Detayları Sosyal Medya Hesabından Paylaştı

EYT'lilere AK Parti ve MHP Müjdesi! Detayları Sosyal Medya Hesabından Paylaştı
EYT konusunda atılabilecek adımlara ilişkin son açıklama Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'dan geldi. Özkiraz AK Parti ve MHP'de EYT konusunda ciddi bir hazırlık olduğunu söyledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili siyasi kanattan gelen açıklamalar son günlerde azalmıştı. EYT'de çalışmaların ne noktada olduğu ve düzenlemenin hangi şartları içereceği milyonlarca EYT'li vatandaş tarafından merak ediliyor. Geniş kapsamlı olması beklenen düzenlemeye ilişkin son açıklama Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'dan geldi.

EYT'DE CİDDİ BİR ÇALIŞMA VAR

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz kendi sosyal medya hesabından EYT konusuna ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Cumhur İttidakını oluşturan AK Parti ile MHP'nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili çok ciddi bir hazılığı olduğunu ifade eden Özkiraz, EYT'nin çıkacağını söyledi. EYT düzenlemesi sonrasına ilişkin de kendi görüşlerine yer veren Özkiraz, düzenleme çıksa bile AK Parti'nin oy oranının artmayacağını iddia etti.

EYT düzenlemesine ilişkin son açıklamada "AKP bence seçimden önce EYT’yi çıkartacak. Ancak bu bunca yıl süründürülmüş EYT’lileri ikna etmeyecek. Çünkü EYT’liler yıllarca çok keskin muhalif olmuş durumda. Sırf EYT sorunu çözüldü diye AKP’ye yeniden oy vereceklerini zannetmiyorum” ifadelerine yer verildi.

EYT'lilere AK Parti ve MHP Müjdesi! Detayları Sosyal Medya Hesabından Paylaştı

EYT NE ZAMAN ÇIKACAK?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için süreç netleşiyor. EYT konusunda gelen ilk açıklamalarda Çalışma Bakanlığı'nın öncelikli konuları olduğu ve bu konuların çözüme kavuşturulmasının ardından düzenlemeye dair adım atılacağı bildirilmişti.

EYT düzenlemesine ilişkin açıklamalarda asgari ücret, memur maaşı, emekli zammı, 3600 ek gösterge konuları öncelikli konu olarak belirtilmişti.

İlan edilen listede yer alan 3 başlık çözüme kavuştu. 3600 ek göstege için yapılan açıklamada ise Mart ayında düzenlemeye dair somut gelişmelerin olabileceği öngörüsü paylaşıldı. Eğer yılın ilk yarısında 3600 ek gösterge düzenlemesi çözüme kavuşursa 2022 yılı sonuna doğru EYT TBMM gündemine gelebilir. BBP Başkanı Destici EYT için 2023 yılının başını işaret etmişti.