Galatasaray'da Marcao Takım Arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na Neden Saldırdı, Kavganın Gerçek Sebebi Ne?

Giresunspor – Galatasaray karşılaşmasında Galatasaraylı Marcao'nun takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na saldırması olay oldu. Peki Marcao, Kerem Aktürkoğlu'na neden saldırdı? Kavganın gerçek sebebi ne?
Galatasaray'da Marcao Takım Arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na Neden Saldırdı, Kavganın Gerçek Sebebi Ne?

Türkiye, Giresunspor – Galatasaray karşılaşmasında Galatasaraylı futbolcuların birbirine kafa atıp yumruklamaları şokunu yaşadılar. Galartasaray'ın agresifliği ile tanınan Brezilyalı futbolcusu Marcao maç devam ederken takım arkadaşına saldırdı.

TAKIM ARKADAŞINI SAHA ORTASINDA DÖVDÜ!

Maç sırasında takım arkadaşı Marcao'nun şiddetine maruz kalan Kerem Aktürkoğlu neye uğradığını şaşırdı. Maçta bir pozisyonda defanstan koşarak takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'nun yanına gelen Marcao önce kafasıyla takım arkadaşına vurdu. Ardından ise hızı alamayan Marcao, Kerem Aktürkoğlu'na iki defa yumruk salladı.

FATİH TERİM'DEN KAVGA AÇIKLAMASI

Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na saldırdığı için maç içerisinde kırmızı kartla cezalandırıldı. Bu da Galatasaray'ı ciddi bir sıkıntıya soktu. Karşılaşma sonrasında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih terim konuya dair kapsamlı bir açıklama yaparak, “Marcao'nun yaptığı olayı tasvip etmemiz mümkün değildir. Hatta 10 kişi kaldığımız için daha fazla efor sergiledik ve yorgun düştük. Futbolda gerginlik yaşanabilir ama takım arkadaşı ile saha içerisinde kavga etmek alışılagelmiş bir durum değil

Marcao'nun kadrı dışı bırakılması gibi bir konu gündemimizde yok. Konuşuruz meseleyi çözeriz. Marcao önce takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'nadan sonra da herkesten özür dileyecek. Biz Marcao'yu da ağır yaptırımlara maruz kalmasını istemeyiz, Kerem Aktürkoğlu'nun da gençliğinden dolayı zarar görmesine izin vermeyiz. Aile içerisinde çözeceğimiz meseleyi uzatmaya gerek yok.” dedi.

MARCAO VE KEREM AKTÜRKOĞLU NEDEN KAVGA ETTİ?

Galatasaray'da herkes Marcao ve Kerem Aktürkoğlu'nun neden kavga ettiğini merak ediyor. Şu anda kadar bu kavganın ana sebebi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak maç sırasında Marcao sık sık Kerem Aktürkoğlu'na performansı nedeniyle uyarılarda bulunmuştu.

Kendisine yapılan uyarılara karşı soğukkanlılığını koruyamayan Kerem Aktürkoğlu, Marcao'ya susması gerektiğini işaretlerle bildirdi. Takım arkadaşının bu hareketi ile kendisini kaybeden Marcao uzun bir depar atarak takım arkadaşının yanına gelip şiddet uygulamaya, kafa atıp, yumruk sallamaya başladı.

MARCAO'NUN İLK OLAYI DEĞİL

Öte yandan Marcao'nun agresif tutumu ilk defa gündem olmadı. Geçtiğimiz sezon Galatasaray ile Ümit Milli Takım arasında yapılan hazırlık maçında Halil Dervişoğlu ile Marcao sert bir şekilde tartışmış, takımlar birbirine girmişti. O maçta Marcao'nun Halil Dervişoğlu'na tokat attığı iddia edilmişti. Ancak bu iddia o dönem Galatasaray tarafından yalanlanmıştı.