Haftanın iş ilanlarına başvurular açıldı! 5000 TL maaşla işçi alım duyuruları 5-9 Mayıs

Haftanın iş ilanlarına başvurular açıldı! 5000 TL maaşla işçi alım duyuruları 5-9 Mayıs
İŞKUR üzerinden haftanın iş ilanları açıldı. 5 Mayıs ile 9 Mayıs tarihleri arasında birçok firma en az ilkokul mezunu işçi alımı yapacak.

Emlak365.com - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla birçok firmanın iş ilanı yayımlandı. Mayıs ayı duyuruları kurumun resmi sitelerinden ilan edilirken personel alımları için şartlar açıklandı. Yaz öncesi işe girmek isteyenler için hem açık kadroları hemde iş ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağını aktarıyoruz.

2 MAYIS PERŞEMBE 9 MAYIS PAZARTESİ İŞKUR İŞ İLANLARI

İŞKUR'da yayımlanan iş ilanlarının çok büyük bir kısmı en az ilkokul mezunu olanlar için geçerli olan işçi kadrolarına yapılmak üzere yayımlandı. Beden işçisi kadrolarına yapılacak personel alımları birçok sektör için geçerli olacak. İş arayanlar için en fazla kontenjan ise Beden İşçisi (Genel) kadrosunda bulunuyor. Yayımlanan tüm duyuruların 5'te 1'ini kapsayan bedel işçisi kadroları için olurken bu kadroda çalışacaklar ilanı yayımlayan firmanın talebi kapsamında çalışacak. Genel olarak herhangi bir özel şartın olmadığı kadrolarda beden işlerinin tamamlanması isteniyor.

Beden işçisi kadrolarında çalışacaklar için genel maaş ödemeleri asgari ücret düzeyindedir. 4.250 TL olarak ödenen maaşlar büyük kentlerde daha yüksek tutara çıkmakla beraber bazı zor iş kollarında da yükselir. Beden işçileri için 5.000 TL'ye kadar maaş bağlanır.

KADRO VE KONTENJANLARA BAKIN

Ramazan Bayramı sonrasında firmaların güncel iş ilanlarına bakıldığında kadrolar ve kontenjanlar aşağıdaki tablodaki gibi. Tabloda yer alan kadroların tamamı için 1000'den fazla açık iş ilanı bulunuyor. İşte en fazla alım yapılacak olan meslekler ve kontenjanlar.

Beden İşçisi (Genel) 16618

Satış Danışmanı / Uzmanı 4111

Temizlik Görevlisi 3042

Garson (Servis Elemanı) 2386

Makineci (Dikiş) 2177

Kasiyer 1380

Montaj İşçisi (Havalı Tornavida) 1364

Ön Muhasebeci 1286

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1261

Konfeksiyon İşçisi 1137

Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1109

Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 1099

Paketleme İşçisi 1075

Şoför-Yük Taşıma 988

Reyon Görevlisi 925

İŞ İLANLARINA BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER

Yukarıda yer alan iş ilanlarının tümüne veya diğer meslek gruplarında yer alan duyurulara başvurular online yapılabilir. İŞKUR üyeliği olanlar sisteme giriş yaparak üyeliği olmayanlar T.C. kimlik numaraları ile üye olduktan sonra başvurularını açık iş ilanları sayfasından yapabilirler. Açık iş ilanları sayfasından şehre göre ve mesleğe göre arama yapılabilir.