İmam Cemaate Aşı Haram Olmayın Dedi! Açığa Alındı

Koronavirüs önlemleri kapsamında bir imam vatandaşlara aşı karşıtı ifadeler kullandı. İmamın bu çağrısı ise açığa alınmasına neden oldu.
İmam Cemaate Aşı Haram Olmayın Dedi! Açığa Alındı

Koronavirüs ile mücadele sürecinde vatandaşların aşı olmaları büyük önem taşıyor. Toplum bağışıklığı kazanılması için sık sık uyarıda bulunan yetkiler vatandaşların 3 doz aşılarını olmalarını istiyor. Ancak bu süreçte aşı karşıtı açıklamalarda gelebiliryor.

İMAMDAN AŞI KARŞITI AÇIKLAMA

Denizli'nin Çameli ilçesinde bir imamın koronavirüs salgını kapsamında başlatılan aşı seferberliğine karşı olumsuz ifadeler kullandığı iddi edildi. İlçeden alınan bilgilerde bir camide görevli olan imam hem camiye gelen cemaate hemde vatandaşlara aşının haram olduğunu söyledi. Vatandaşların aşı olmaması için çağrıda bulunduğu iddia edilen imam hakkında işlem başlatıldığı öğrenildi. İl Müftüsü Mehmet Aşık basın mensuplarına konuya dair açıklamada bulundu.

Mehmet Aşık konuşmasında imamın açığa alındığını ve başlatılan soruşturma kapsamında muhakkik görevlendirildiğini bildirdi. Konuşmasının devamında aşı olunması konusunda açıklamalarda bulunan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, şu ifadeleri kullandı. "Ülkemizde aşı uygulamasının başladığı tarihten itibaren vaaz ve hutbelerin sonunda halkımızı, aşı yaptırmalarının hem dini hem de vatandaşlık görevi olduğu konusunda bilgilendiriyoruz."

Aşık konuşmasının sonunda Sağlık Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan aşı seferberliği sürecinde din görevlilerinin de katıldığını, cemaatin de katılması için gerekli teşviklerin yapıldığını söyledi.