Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Yapılacak, Hangi Kısıtlama Kararları Alınacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Yapılacak, Hangi Kısıtlama Kararları Alınacak?
Türkiye'de koronavirüs kaynaklı kısıtlamalara dair kararların alındı yer olan kabine toplantısına dair büyük bir merak yaşanmaya devam ediliyor. Kabine toplantısı ne zaman yapılacak ve hangi kararlar alınacak?

Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarında meydana gelen artışlar vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. Vatandaşlar bir yandan kontrollü normalleşme dönemine adapte olmaya çalışırken diğer taraftan ise ölümcül salgının daha çok yayılmasına dair büyük bir endişe içerisinde kaldılar.

Koronavirüs salgınına ilişkin olarak Türkiye'de kısıtlamaların ve yasaklamaları adresi bugüne kadar hep kabine toplantıları oldu. Kabine toplantılarında Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri eşliğinde kısıtlama ve yasaklama kararları alınıyor. Bu şekilde koronavirüs ile verilecek mücadelede uygulanacak olan kaideler belirleniyor.

YENİ YASAKLAR GELECEK Mİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde genelde her hafta toplanan kabine toplantısı geçtiğimiz hafta toplanmadı. Vatandaşlar bu nedenle büyük bir merak içerisine girdiler. Hem vaka sayılarının artması, hem ölüm sayılarının artması hem de oldukça artan temkinli söylemler yeni koronavirüs yasaklarının alınacağına dair büyük bir beklenti oluşturdu.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine toplantısının hangi gün yapılacağına dair bir standart bulunmuyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi tarafından toplantı tarihi kamuoyuna duyuruluyor. Ancak yeni hafta öncesinde kabine toplantısına dair şu ana kadar bir duyuru yapılmadı. Beklentilere ve kulislere göre kabine toplantısı 29 Mart 2021 Pazartesi günü yapılacak. Toplantıya tüm bakanlar katılım gösterecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan kabine toplantısı saat 15:00'da başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısında alınan kararları saat 19:00 civarında açıklayacak.

RAMAZAN AYI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ALINACAK MI?

Vaka sayılarındaki artış nedeniyle Ramazan ayı için özel koronavirüs tedbirlerinin alınması zorunlu hale geldi. Ramazan'ın kendine has yaşam tarzı nedeniyle insanlar gruplar halinde toplanabiliyorlar. İbadet kısmında teravih namazları için bir düzenleme yapılması bekleniyor. Bunun yanında iftar saatlerindeki kalabalıklara ilişkin de bir düzenlemenin devreye sokulacağı bildirildi. Tüm bunların yanında çarşı-pazar kalabalıklığına engel olabilecek kısıtlamaların da gelebileceği dile getirilmeye başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüste son duruma ilişkin kabine toplantısında bir sunum gerçekleştireceği ve sunuma göre tedbirlere dair alınacak olan kararların şekilleneceği aktarıldı.

Emlak365.com