Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Belli Oldu! Yeni Sosyal Yardım Paketi, Enflasyonla Mücadele Kararları Bekleniyor!

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Belli Oldu! Yeni Sosyal Yardım Paketi, Enflasyonla Mücadele Kararları Bekleniyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde yapılacak olan kabine toplantısı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak?

Türkiye’nin çok kritik kararlarına imza atılan kabine toplantısı için yeni bir heyecanlı bekleyiş başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetimin ve tüm bakanların katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının yeni tarihi netleşti. Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Kabine toplantısı ne zaman sorusunun cevabı netleşti. Buna göre kabine toplantısı 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü yapılacak. Kabine toplantısının saat 15:30’da başlaması bekleniyor. Toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık yapacak ve bakanlar kendi alanlarındaki konular hakkında sunum yapacaklar. Bu sunumlara göre yeni kararlar alınacak.

SIĞINMACILAR MESELESİ ELE ALINACAK

Son günlerin en önemli konusu olan sığınmacılar meselesi kabine toplantısında ele alınacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun güncel bilgileri paylaşacağı toplantıda atılması gereken adımlar değerlendirilip kararlaştırılacak. Özellikle Suriyelilerin ülkelerine geri dönüşleri meselesi hakkında bir planlama yapılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde 1 milyon Suriyelinin ülkelerine dönüşüne dair bir projeyi açıklamıştı.

3600 EK GÖSTERGE İÇİN SON DURUM DEĞERLENDİRİLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ilgili diğer bakanlıkların yaptıkları 3600 ek gösterge düzenlemesi ile alakalı olarak çalışmalarda son durum değerlendirmesi yapılacak. Bu değerlendirmeye göre 10 Mayıs Salı günü ilgili düzenlemenin son toplantısında alınacak olan kararların çerçevesi çizilecek. Tüm memurların gözü kulağı bu düzenlemede olacak.

ENFLASYONLA MÜCADELE TARTIŞILACAK

Enflasyonla mücadele ile alakalı son gelişmeler kabine toplantısında gündeme gelecek. Yüksek enflasyona karşı alınan tedbirler ve bu tedbirlerin sonuçları değerlendirilecek. Ayrıca alınması gereken ek tedbirler için de ek kararlar alınacak. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce açıkladığı yeni sosyal yardım paketi ile alakalı olarak da kabineden karar çıkması bekleniyor.

Emlak365.com