Kar Geliyor! İstanbul, Ankara ve Diğerleri! Çok Sayıda Şehir Listede Çarşamba, Perşembe, Cuma Etkili Olacak

Kar yağışı Türkiye'de etkili olacak. Meteoroloji yayımladığı son raporunda İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurdun farklı il ve ilçelerinde kar yağışlarının etkili olacağını bildirdi.
Kar Geliyor! İstanbul, Ankara ve Diğerleri! Çok Sayıda Şehir Listede Çarşamba, Perşembe, Cuma Etkili Olacak

Uzun süredir mevsim normallerinin üzerinde giden hava sıcaklıkları için durum değişiyor. Türkiye önümüzdeki günlerden itibaren kar yağışlı havanın etkisine giriyor. Yağışlar bazı bölgelerde etkili olacak. Bazı illerde ise yağışlar yağmur şeklinde olacak.

KAR YAĞIŞI GELİYOR İL İL LİSTE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda İstanbul ve başkent Ankara için uyarıda bulundu. İki kenttede yağışlı havaların etkili olacağını ilan eden kurum yağışların ilk olarak az etkili daha sonra ise etkisini artırarak devam edeceğini açıkladı.

Meteoroloji Uzmanı Mehmet Özdemirci'de yurt genelinde beklenen yağışlara dair açıklamalarda bulundu. Özdemirci açıklamasının başında İstanbul için bir değerlendirmede bulunarak kentte yarından itibaren kuvvetli yağış görüleceğini bildirdi. Ankara için de beklentileri açıklayan Demirci çarşamba gününden itibaren yağışların başlayacağını söyledi. Demirci Ankara için açıklamasında "Ankara'da perşembeden itibaren yağışlar 4-5 gün boyunca hafif kar şeklinde olacak. İstanbul'da yarın için kuvvetli yağmur demiştik, daha sonraki günlerde de yağmur şeklinde gerçekleşecek ama kar yağışı İstanbul'a önümüzdeki 4-5 gün boyunca yok" ifadelerini kullandı.

Diğer iller için de beklentileri bölge bölge açıklayan Meteoroloji Uzmanı Mehmet Özdemirci şu ifadeleri kullandı.

"Kuvvetli yağış alacak bölgelerimiz var. Marmara'nın doğusu kuvvetli, yine iç Ege'de, Doğu Akdeniz'de ve Batı Akdeniz kıyılarında yağışlar yer yer kuvvetli olacak. Yarın Afyonkarahisar, Bolu, Bilecik çevrelerinde yer yer yağışların kuvvetli olmasını bekliyoruz. Burada da yağışlar kar şeklinde gerçekleşecek."

Demirci açıklamasının sonunda ise vatandaşların kar yağışına karşı dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre yağışlı havanın hafta ortasından bir diğer hafta başına kadar etkili olması bekleniyor.