Karadeniz turunda olan ve mitingler düzenleyen İmamoğlu'ndan sıcağı sıcağına adaylık açıklaması

Karadeniz turunda olan ve mitingler düzenleyen İmamoğlu'ndan sıcağı sıcağına adaylık açıklaması
Karadeniz turunda olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı kentlerde vatandaşlar ile buluştu mitingler düzenledi. Tam da bu sırada kendisine sorulan Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna da yanı verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Doğu Karadeniz turunda bulunuyor. İlk olarak Rize'ye giden Ekrem İmamoğlu burada kalabalık bir kitle tarafından karşılandı. Rize'den sorna Artvin'e geçen Ekrem İmamoğlu'nun son durağı ise Trabzon oldu.

BÜYÜK BİR KALABALIK TARAFINDAN KARŞILANDI

Trabzon'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyareti öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gezisine ve ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu daha sonra kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Bu çerçevede bir basın mensubunun Cumhurbaşkanı Adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı.

"Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye'deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP'li olsa ne olur... Bu değişime onların bile ihtiyacı var"

KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE YARIŞ AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarının devamında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile kendisi arasında var olduşğu iddia edilen adaylık yarışına değindi.

İmamoğlu bu soruya çok net ifadelerle yanıt verirken "Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize... " dedi.

Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmakta yok diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoığlu Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok iddasında bulundu.

KABALIKLAR TARAFINDAN KARŞILANMASINA İLİŞKİN İSE...

İmamoğlu gittiği şehirlerde kalabalıklar tarafından karşılanmasına ilişkin ise "Bayramlaşma dediğimiz buluşmaların büyük kalabalıklara dönüşmesi elbette beni mutlu etmiştir." ifadelerini kullandı.