Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Yürüyüş Bizim İlk Adımımızdır

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Mitingi Konuşması. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün 09.07.2017 tarihinde Maltepe meydanında Adalet adı altında büyük bir miting gerçekleştirdi. Çok sayıda kişinin geldiği coşkulu bir kalabalığa seslenen Kemal Kılıçdaroğlu yapılan bu yürüyüşün ilk adımları olduğunu söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Haziran 2017 tarihinde Ankara Kızılay’dan Adalet temalı, adalet için başlattıkları y
Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Yürüyüş Bizim İlk Adımımızdır

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Mitingi Konuşması.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün 09.07.2017 tarihinde Maltepe meydanında Adalet adı altında büyük bir miting gerçekleştirdi. Çok sayıda kişinin geldiği coşkulu bir kalabalığa seslenen Kemal Kılıçdaroğlu yapılan bu yürüyüşün ilk adımları olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Yürüyüş Bizim İlk Adımımızdır

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Haziran 2017 tarihinde Ankara Kızılay’dan Adalet temalı, adalet için başlattıkları yürüyüşünü İstanbul Maltepe’de noktaladı. 24 gün boyunca mola vererek devam edilen yürüyüşün sonunda son durak İstanbul Maltepe meydanı oldu. büyük ve coşkun bir insan seli ile karşılaşan Kemal Kılıçdaroğlu burada halka yaptığı konuşmalarda neden böyle bir yürüyüş yaptıklarını açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Yürüyüş Bizim İlk Adımımızdır

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Bir Özgürlük Yürüyüşüdür


Saat 18.00 itibari ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte halkı selamlayan genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra yaptığı konuşmada bu yürüyüşün amacının ne olduğunu anlattı. Kendilerinin yaptıkları bu yürüyüşü hapiste haksız yere yatmakta olan er ve erbaşlar için, görevleri ellerinden haksız yere alınmış ve hapse gönderilmiş pek çok akademisyen ve kamu görevlisi için, çocuk yaşta çalışmak veya çalıştırılmak zorunda olanlar için, orman köylülerinin yaşadıkları türlü zorluk ve sıkıntılar ile ilgili onların sesini duyurmak için, askeri okula binbir zorlukla girmiş ancak haksız nedenler ile askeri okullardan atılmış çocuklar için bu yola çıktıklarını , bu ülkede sadece bazı kesime değil herkesi kapsayacak bir biçimde herkes için bir adalet olması gerektiğini ve herkes için adalet isteği ile bu yola çıktıklarını anlattı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Yürüyüş Bizim İlk Adımımızdır

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ayrıca pek çok şehit ve gazi için ayrım yapıldığını, gerçekten FETÖ darbecileri kimler ise onların ortaya çıkmasını istediklerini sözlerine eklemiş oldu.