Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'ın Adaylığına İlişkin Açıklama

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'ın Adaylığına İlişkin Açıklama
Son günlerde Cumhurbaşkanı Adayı olarak ismi basında çok sık yer alan Mansur Yavaş için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağına dair ve ismi geçen isimlerin adaylıkları hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Halk TV'den Fikret Bila'ya yapmış olduğu açıklamaları ile siyaset gündeminin son başlıklarını yorumladı. Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına dair kendi görüşlerini de paylaştı.

MANSUR YAVAŞ'IN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Zafet Partisi genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Mansur Yavaş'ı aday olmak görmek istediklerini ve aday olması durumunda destekleyeceklerini açıklamıştı. Bu açıklama siyasi gündemde çok konuşulurken Fikret Bila, bu konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadroğlu'na yöneltti.

Kılıçdaroğlu Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olma konusuna ilişkin "Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olunca akla bir CHP’li ismin gelmesi memnuniyet verici. Sayın Özdağ’ın cumhurbaşkanı adayı olarak bir CHP’liyi önermesi güzel bir şey. Buna memnun oldum." ifadelerini kullandı. CHP Lideri konuşmasında kimse merak etmesin bu kötü gidişi durduracağız, dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak?

İYİ Parti, SP, GP, DP, DEVA ve CHP'den oluşan 6'lı masanın belirleyeceğini ifade eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Millet İttifakı’nın adayı cumhurbaşkanı olacak. Kimin aday olacağı konusunda anahtar 6’lı masa. 6 lider adayı belirleyecek. Biz 6 genel bakan bir kader birliği yaptık." açıklamasında bulundu. CHP Genel Başkanı seçim sonrası dönem hakkında da açıklamalarda bulunarak iktidara geldikten 5 ay sonra milletin rahatlayacağını söyledi.