Kira Artışında Kiracıyla Anlaşamayan Ev Sahibi Su Sayacını Söktürdü

Kira Artışında Kiracıyla Anlaşamayan Ev Sahibi Su Sayacını Söktürdü
Antalya Manavgat'ta bir kiracı 2 yıldır kirada oturduğu evin sahibi ile kira artışı nedeniyle anlaşmazlık yaşadı. Kirayı artıramayan ev sahibi su sayacını söktürdü.

Antalya Manavgat Gündoğdu Mahallesi'nde, 2 yıldır kiracı olan O.A. ev sahibi ile kira artışı konuşunda anlaşmazlık yaşadı. Ev sahibi ile yapılan kontratta, 2 yıl TÜFE üzerinden kira artışı yapıldı. Bu yıl ev sahibi TÜFE oranı üzerinde kira artışı yapmak istedi ve kiracı buna karşı çıktı. Kiracı artışı kabul etmeyince ev sahibi ay sonuna kadar evi boşaltmasını söyledi. Ev sahibinin kendilerini evden çıkarmak istediğini söyleyen kiracı O.A. 1 gün önce ev sahibinin kendi adına olan su sayacını söktürüp aboneliği iptal ettiğini, elektriği de kestirmekle tehdit ettiğini söyledi.

BİR ANDA SULAR GİTTİ

2 yıl önce dairenin 1200 liraya kiralandığını, 2 yılın sonunda da ortalama %40 kira artışı yaptıklarını söyleyen kiracı “Ev sahibim kışın geldi, abartılı bir şekilde ÜFE- TÜFE'nin üzerinde bir kira zammı istedi, bunu kabul etmedik. Aşağı yukarı ortalama yüzde 40 oranında bir zam yapıldı. Daha sonra aramalar başladı, dün de aradı beni tehdit etti, sonra telefonu yüzümüze kapattı. Dün de bebeğimizi yıkarken bir anda sular gitti. Köpükle kaldı benim oğlum, bu çok zoruma gitti." açıklamasında bulundu.

Kira Artışında Kiracıyla Anlaşamayan Ev Sahibi Su Sayacını Söktürdü

Kiracı O.A aşağı inip baktığında ASAT tarafından su saatinin ev sahibin talimatı ile söküldüğünü, bir baba olarak yaşadıklarının kanına dokunduğunu söyledi.

25 BİN LİRAYA KİRAYA VERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Kiracı O.A evlerinin bulunduğu sitedeki bazı ev sahiplerinin internet üzerinden ilan vererek evlerini 25 bin liraya kiraya vermeye çalıştıklarını, herkesin kafasına göre kiraya verdiğini, bir standart kalmadığını ve ev sahiplerinin vicdanı kalmadığını söyledi.