Kiracısının Kapısını Baltayla Kıran Ev Sahibine Hapis İstemiyle Dava Açıldı

Kiracısının Kapısını Baltayla Kıran Ev Sahibine Hapis İstemiyle Dava Açıldı
92 yaşındaki ev sahibi N.A Bayrampaşa'da Suriyeli kiracısının oturduğu evin kapısını baltayla kırmıştı. 92 yaşındaki ev sahibi hakkında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

11 Ocak 2022'de yaşanan olayda, 92 yaşındaki ev sahibi N.A. Suriyeli kiracılarının oturduğu Bayrampaşa'daki evinin kapısını baltayla kırmıştı. Ev sahibi hakkında silahla konut dokunulmazlığının ihlali gerekçesi ile dava açıldı. Ev sahibi hakkında 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. İddianamede, 92 yaşındaki sanık N.A'nın mağdur A.H ile R.S.K'nın kiracı olduğu evin sahibi olduğu bilgisine yer verildi. Ev sahibinin, 11 Ocak tarihinde mağdurların kira borcunu ödememeleri nedeniyle eve baltayla gittiği aktarıldı. Kapıyı balta ile kırarak eve giren ev sahibi, kapılara ve zamlara zarar verdi. Mağdurlardan biri şikayetinden vazgeçti, diğer, ise şikayetinin devam ettiğini bildirdi. Sanık ev sahibi suçunu kabul etti.

BALTA SİLAH SAYILDI
Ev sahibinin elindeki baltanın silah sayıldığı iddianamede silahla konut dokunulmazlığının ihlal edilmesi suçu nedeniyle 1 yıldan 4 yıla kadar hapsi isteniyor. Ev sahibinin oğlu hakkında takipsizlik kararı verildi. Hazırlanan iddianame, başsavcılık tarafından onaylandı. Ev sahibi N.A'nın yargılanması, asliye ceza mahkemesinde başlayacak.

Kiracısının Kapısını Baltayla Kıran Ev Sahibine Hapis İstemiyle Dava Açıldı

OLAY NE ZAMAN OLMUŞTU?

Geçtiğimiz aylarda kiracısının evini balta ile basan ve kapısını kıran 92 yaşındaki N.A'nın görüntüleri sosyal medyada yayıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından çalışmalara başladı. Çalışmalar neticesinde dairenin kapısını balta ile kıran N.A ve oğlu İ.A'nın ifadeleri alındı. Baba ve oğul serbest bırakıldı.

Emlak365.com