Mansur Yavaş'tan Yeni Sosyal Yardım Açıklaması! ABB 100 Bin Aileye Destek Ödemesi Yapacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeni bir sosyal yardım ödemesi duyurusu yaptı. Buna göre 99 bin 282 aileye sosyal yardım ödemesi yapılacak.
Mansur Yavaş'tan Yeni Sosyal Yardım Açıklaması! ABB 100 Bin Aileye Destek Ödemesi Yapacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yeni bir sosyal yardım haberi geldi. Pandemi sürecinde yaptığı sosyal yardımlarla büyük bir dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi yeniden bir sosyal yardım ödemesi daha yapılacağını duyurdu.

OKULA GİDEN HER ÇOCUĞA EĞİTİM DESTEĞİ

Okulların 6 Eylül 2021'de açılmasının resmen belli olmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden düzenli olarak sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına da eğitim desteği verilecek. Bu kapsamda ailelere çocuklarının eğitimlerine katkı sunabilmek amacıyla ödeme yapılacak.

ÖDEMELER 20 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlardan yararlanan ailelerin okula gidecek olan çocukları için Başkent Kart hesaplarına 20 Ağustos tarihinden itibaren ödemeler gerçekleştirilecek.

99.282 AİLEYE SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ

Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri için açıklamada bulunarak, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışımız gereği 99.282 ailemize düzenli olarak sosyal yardım veriyoruz. Bu ailelerimizin eğitime başlayacak çocukları için de bir sosyal yuardım ödemesi yapma kararı aldık.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal yardım alan 99.282 ailemizin okula gidecek olan 163.459 evladına eğitim yardımı yapacağız. Bu kapsamda kişi başı 150 TL'den toplamda 24 milyon 518 bin 850 TL ödeme gerçekleştireceğiz.” dedi.

Mansur Yavaş'tan Yeni Sosyal Yardım Açıklaması! ABB 100 Bin Aileye Destek Ödemesi Yapacak!

ÖMRÜM YETTİKÇE ÇOCUKLARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİM

Eğitimin ülke geleceği için çok önemli bir konu olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ülkemizin yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın eğitimlerini elden geldikçe desteklemek sosyal belediyecilik ilkemizin çok önemli bir kısmıdır. Evlatlarımız yeter ki okusunlar. Onlar gelecek hayallerinden asla vazgeçmesinler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben söz veriyorum. Ömrüm yettikçe her çocuğumuzun, her evladımızın destekçisi olmaya devam edeceğim. Bu sözümü teminat olarak alsınlar ve yalnızca eğitimlerini düşünsünler.” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi için her çocuk için yapılacak olan eğitim yardımı sosyal yardım alan vatandaşlar arasında büyük bir memnuniyetle karşılandı. Aileler imkansızlıkları nedeniyle çocukların eğitim masraflarını karşılayamamaktan endişe ediyorlardı. Bu sosyal yardım ile beraber ailelerin eğitim masrafları küçük de olsa karşılanmış oldu.