Meteoroloji Uyardı! Soğuk Geliyor...

Hafta başında birçok ilden yağmur haberleri geliyor. Sağanak yağışın yaşandığı illerde soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Haftanın devam
Meteoroloji Uyardı! Soğuk Geliyor...

Hafta başında birçok ilden yağmur haberleri geliyor. Sağanak yağışın yaşandığı illerde soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Haftanın devam

Hafta başında birçok ilden yağmur haberleri geliyor. Sağanak yağışın yaşandığı illerde soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Haftanın devamında da bu hava durumunun değişmeyeceği gelen bilgiler arasında yerini koruyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde havanın soğuyacağını ve sıcak kış aylarının artık son bulacağını belirtti. Bu haftanın bol yağmurlu geçmesi bekleniyor. Buna göre herkesin önlem alması uyarısı yapıldı. Ayrıca kış şartlarının normali üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının normal seviyelere inmesi bekleniyor.

Meteoroloji Uyardı! Soğuk Geliyor...

Sıcak Günlerin Sonu Geldi


Geçtiğimiz haftalarda yaz günlerini aratmayan sıcak günler yaşandı. Bu sıcaklıklar mevsim normallerinin 15 derece kadar üzerinde seyretti. Sıcak günlerin tadını çıkaran İstanbullular artık bu kadar sıcak günleri geride bırakmışa benziyor. Çünkü bu hafta boyunca havanın soğuk ve yağışlı olması bekleniyor. Buna göre planlar yapanların dikkatli olması istendi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine inmesi ve kışın tam anlamıyla kendini hissettirmesi bekleniyor. Giyinirken buna dikkat etmekte fayda var. Yağışın İstanbul trafiğini de etkilemesi bekleniyor. Bu yüzden toplu taşıma araçlarını tercih etmekte fayda var.

Batı Bol Yağışlı


Batı tarafında bol yağış bekleniyor. Bunun aksi olarak Anadolu’da daha kurak bir haftanın geçmesi bekleniyor. Anadolu’da sıcaklıklar mevsim normallerin üzerine çıkacak gibi gözüküyor. Doğu kesimde özellikle Erzurum’da kar yağışı bekleniyor. Kars ve Ardahan illerinde de soğuk hava bekleniyor. Kar yağışının bu bölgede etkili olması bekleniyor.

Karadeniz’de Fırtına


Orta Karadeniz için fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Orta Karadeniz’de fırtına etkili olacak. Gün boyunca 50-60 KM hızlara ulaşan rüzgâr burada yaşayanlara zor anlar yaşatacak gibi duruyor. Fırtınanın bu gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Bugün Hava Nasıl Olacak?


Marmara’nın birçok kesiminde yağmur bekleniyor. Ayrıca Doğu Anadolu’da kar yağışı bekleniyor. Buna ek olarak diğer bölgelerde bulutlu bir hava bekleniyor. Yağışların hafta boyunca süreceği ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerine kadar düşeceği gelen bilgiler arasında. Sıcak kış günleri artık yerini daha soğuk ve olması gerektiği gibi soğuk kış günlerine bırakmış gözüküyor.