Meteorolojiden 5 İl İçin Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre 5 ilde şiddetli yağış bekleniyor. Meteorolojinin yapmış olduğu son değerlendirmelere göre 5 ilde kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji 5 ili şiddetli yağış için uyardı. Meteoroloji, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerini dikkatli olunması konusunda uyardı. İstanbul Sağanak Yağışın Etkisi Altına Giriyor İstanbul'da ise havanın, parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde il genelinde, öğleden sonra
Meteorolojiden 5 İl İçin Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre 5 ilde şiddetli yağış bekleniyor.

Meteorolojinin yapmış olduğu son değerlendirmelere göre 5 ilde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji 5 ili şiddetli yağış için uyardı. Meteoroloji, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerini dikkatli olunması konusunda uyardı.

İstanbul Sağanak Yağışın Etkisi Altına Giriyor

İstanbul'da ise havanın, parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde il genelinde, öğleden sonra ise doğusunda yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın yaşanması tahmin ediliyor.

Meteorolojinin yapmış olduğu tahminlere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Karadeniz ile Tekirdağ, Hatay'ın kuzey kıyı ilçeleri ile Gaziantep'in batı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı öngörülüyor.

Diğer yerlerin ise, parçalı ve az bulutlu olacağı belirtiliyor.

Meteorolojinin tahminlerine göre yağışların; Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olarak yaşanacağı öngörülüyor.

Sıcaklıklar 3 ile 6 Derece Azalıyor

Meteorolojinin yapmış olduğu tahminlere göre, hava sıcaklıkları kuzey ve batı kesimlerinde 3 derece ile 6 derece azalacağı öngörülüyor. Diğer bölgelerde ise gözle görülür derecede değişikliğin olmayacağı belirtiliyor.

5 İl İçin Uyarı

Meteoroloji 5 ili kuvvetli yağış için uyardı. Uyarılan iller arasında; Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçeleri yer alıyor.

Meteoroloji bu illerde, kuvvetli yağış nedeni ile yaşanılabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, heyelan, kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.