Meteorolojiden 7 İl İçin Uyarı

Meteorolojinin yapmış olduğu son değerlendirmelere göre; 7 ilde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.
Meteorolojiden 7 İl İçin Uyarı

Meteorolojinin yapmış olduğu son değerlendirmelere göre; 7 ilde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji, 7 il için sağanak uyarısında bulundu. İstanbul'da ise hava parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu tahminlere göre; Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde yer yer çok kuvvetli yağış görülmesi bekleniyor.

İstanbul'da ise havanın bugün çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı düşünülüyor.

Yapılan tahminlere göre; ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklık 3 ile 6 Derece Azalacak

Meteorolojinin yapmış olduğu son değerlendirmeye göre; kuzey ve iç kesimlerde 3 ile 6 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, kuzey yönlerden, güneydoğu kesimler ile Akdeniz'in kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.