Milli Eğtiim Bakanlığı'ndan 81 İl İçin Son Dakika Yüz Yüze Eğitimi Açıklaması Geldi!

Yüz yüze eğitim hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi. Daha önce yapılan duyuruda 1 Mart 2021 tarihinde başlayacağı ilan edilen yüz yüze eğitim konusunda yeni bilgilendirmede bulunuldu.
Milli Eğtiim Bakanlığı'ndan 81 İl İçin Son Dakika Yüz Yüze Eğitimi Açıklaması Geldi!

Yüz yüze eğitim hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi. Daha önce yapılan duyuruda 1 Mart 2021 tarihinde başlayacağı ilan edilen yüz yüze eğitim konusunda yeni bilgilendirmede bulunuldu. Bu Pazartesi günü okul açılacak mı, okullar ne zaman açılacak, ilkokul, ortaokul ve liselerde hangi sınıflar okula gidecek, liselerde sınavlar ertelenecek mi?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, 1 MART 2021 PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile ""İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "1 Mart Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.

LİSELERDE YÜZ YÜZE SINAVLAR ERTELENECEK Mİ?

Yapılan açıklama ile yüz yüze eğitime bir günlük ara verilmiş oldu. Pazartesi günü yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında alınan kararlara göre yeni yol haritası çizilecek. Vaka sayısı düşük olan illerde okullarda yüz yüze eğitime geçileceği belirtilirken yüksek riskli grupta yer alan iller için ise uzaktan eğitime geçilebileceği belirtiliyor.

Bu nedenle liselerde sınav takvimi konusunda da uygulanacak olan karar Pazartesi günü belirlenecek ve Salı günü yapılan duyuru ile son durum şekillenecek.