Milyarder İş Adamı Elon Musk'ın Yeni Hedefi Şaşırttı

Yaptığı çılgın projelerle dünyanın geleceğini şekillendiren ve çalışmalarıyla büyük bir merak uyandıran Elon Musk en son projesinde Falcon Heavy roketini içinde kendi arabasıyla beraber Marsa göndermeyi amaçlamıştı.
Milyarder İş Adamı Elon Musk'ın Yeni Hedefi Şaşırttı

Yaptığı çılgın projelerle dünyanın geleceğini şekillendiren ve çalışmalarıyla büyük bir merak uyandıran Elon Musk en son projesinde Falcon Heavy roketini içinde kendi arabasıyla beraber Marsa göndermeyi amaçlamıştı. Bu roket sayesinde taşımacılıkta tamamen yeni bir sayfa açmayı hedefleyen Musk‘ın roketi Los Angeles’tan Tokyo’ya 39 dakika gibi inanması çok güç bir sürede varabilmekte.

Geçtiğimiz günlerde Mars’a kendi aracını göndermeyi deneyen ünlü iş adamı Elon Musk yeni çılgın projeler peşinde.

Yaptığı çılgın projelerle dünyanın geleceğini şekillendiren ve çalışmalarıyla büyük bir merak uyandıran Elon Musk en son projesinde Falcon Heavy roketini içinde kendi arabasıyla beraber Marsa göndermeyi amaçlamıştı. Bu roket sayesinde taşımacılıkta tamamen yeni bir sayfa açmayı hedefleyen Musk ‘ın roketi Los Angeles’tan Tokyo’ya 39 dakika gibi inanması çok güç bir sürede varabilmekte. Taşıdığı 64 ton kuru yük ve kullanılan fırlatıcıların tekrar kullanılabilme özelliği taşıması sebebiyle de maliyeti oldukça düşürmeyi başaran ünlü milyarder en yakın rakibinden 2 kat fazla yükü çok daha ucuza taşıyabilme olanağını, sahibi olduğu Space X’in ürettiği Falcon Heavy roketi sayesinde dünyaya kazandırdı.

Milyarder İş Adamı Elon Musk'ın Yeni Hedefi Şaşırttı

Taşımacılıkta Roket Dönemi


Dünyanın bir ucundan öbür ucuna 40 dakikada gidebilen Falcon Heavy sayesinde büyük taşımacılık işlerinde yeni bir dönemin de kapısı sonuna kadar aralanmış oldu.

Araba Mars Yörüngesinden Çıktı


Geçtiğimiz günlerde fırlatılan Falcon Heavy roketinin içine arabasını koyup Marsa saatte 11 km hızla gidecek şekilde yol almasını planlayan Musk’ın aracı Mars yörüngesine oturmadı. Gelen son haberlere göre bir asteroit kuşağının yörüngesine girdi.

Musk’ın Gelecek Hedefleri Neler?


Space X şirketi sahibi olarak pek çok ülkeye hizmet veren Musk yakın zamanda telekomünikasyon uydusu Arabsat 6A yı fırlatmayı hedefliyor. Bununla birlikte ABD Uzay Test Programı da yakın zamandaşirketin üstleneceği programlar olarak dikkat çekiyor.

Marsa Yolculuk Çok Yakında


Musk’ın uzun süredir hayalini kurduğu ve artık son dönemeçlerine girdiğimiz çılgın projesi Mars’a yolculuk pek de uzak olmayan bir tarihte denemelerine başlayacak. Mars’ta bir koloni kurma hayali olan Musk yürüttüğü projede önce yakın dünya yörüngesine seyahat etmeyi hedeflemekte. Yapılan çalışmalar ışığında ilk fırlatmanın 3 ya da 4 yıl sonra gerçekleştirilmesi planlanıyor. Eğer başarılı olunursa sonraki aşama olarak şuanda dünya üzerindeki en güçlü rokete sahip olan Space X marsa en güçlü roketini gönderme çalışmasına bir adım daha yaklaşmış olacak.