Milyonlarca öğretmen bekliyordu! Bakan Tekin müjdeli haberi verdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından bugün son dakika öğretmenlerin seminerlerine ilişkin müjdeli haberi verdi.
Milyonlarca öğretmen bekliyordu! Bakan Tekin müjdeli haberi verdi

Öğretmenler tarafından üzün süredir Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması beklenen açıklama bugün geldi. Yapılan açıklamalarda Kasım ara tatilinde öğretmenlerin seminerlerinin online olup olmayacağı sorusuna yanıt verildi. Uzun süredir milyonlarca öğretmenin büyük bir merak içerisinde beklediği haber Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in resmi sosyal medya hesabından yayımlanmış oldu.

BAKAN TEKİN MİLYONLARCA ÖĞRETMENE DUYURDU!

Uzun süredir milyonlarca öğretmen tarafından büyük bir merakla beklenen seminer hakkında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından şu şekilde duyuruyu yayımladı;

"Değerli meslektaşlarım,

Eğitim öğretim sürecini hep birlikte omuzlamaya çalışıyoruz. Dönem arası tatilleri bu anlamda planlama yapmak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Hem yaz boyunca yapılan değişikliklerin değerlendirilmesi ve hem de başta ortak sınavlar olmak üzere tatil sonrası yapılacakların planlanmasına odaklanmış bir planlama yaptık. İlgili genel müdür arkadaşların online sunumları ve akabinde okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylıca tanımladık. Ancak hafta sonu Erzurum'da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, birçok arkadaşımızın daha önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatil için farklı programlar yaptıkları ve bu nedenle yüzyüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştım.

Bu nedenle sadece Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdim. Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var. İstirhamım lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da, Nisan ara tatili kesinlikle yüzyüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım.
Hayırlı olsun."

Böylelikle Kasım tatilinde öğretmenler için seminerlerin online bir şekilde yapılacağı öğretmenlere müjdelenmiş oldu.

Haber Editörü