OBM'den Almanya'ya 10 Bin Türk İşçi Alımı Başvurularına İlişkin Yeni Açıklama

OBM şirketinden Almanya'ya 10 bin Türk işçi alımı başvurularına dair yeni açıklama geldi. Şirket 10 bin işçi alınıp alınmayacağı konusunda bilgiler verirken Almanya Konsolosluğu tarafından yayımlanan duyuruya dair de bilgiler verildi.
OBM'den Almanya'ya 10 Bin Türk İşçi Alımı Başvurularına İlişkin Yeni Açıklama

OBM şirketinden Almanya'ya 10 bin Türk işçi alımı başvurularına dair yeni açıklama geldi. Şirket 10 bin işçi alınıp alınmayacağı konusunda bilgiler verirken Almanya Konsolosluğu tarafından yayımlanan duyuruya dair de bilgiler verildi.

Türkiye'den Almanya'ya 10 bin işçi alımı haberleri ile gündeme gelen OBM şirketinden yeni bir açıklama yapıldı. Şirket Müdürü Osman Taş 10 bin Türk işçi alımına dair yazılı bir açıklamada bulundu.Bu kapsamda Türkiye'de ki faaliyetlerine devam ettikleri açıklayan şirket müdürü İŞKUR ve Almanya Konsolosluğu tarafından yayımlanan açıklamalar hakkında da değerlendirmelerde bulundu.10 İŞÇİ ALIMINA DAİR YENİ AÇIKLAMAOBM Şirket Müdürü Osman Taş yapmış olduğu yazılı açıklamasında 10 yıldır faaliyet gösterdiklerini duyurduğu yazılı açıklamasında

"Tam 10 yıldır çok sayıda ülkeden işçiyi Almanya'ya getirdim. Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Moldova gibi ülkelerden binlerce kişiye Almanya'da istihdam sağladım. Türkiye'den de işçi alımı yaparak Türk ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar başlattım. Bu amaçla Türkiye'de bir basın toplantısı yaptım. Ülkeme döviz kazandırmak tek hedefimdi" ifadelerini kullandı.Bu kapsamda sosyal medya ve bazı basın organlarında şirket ve işçi alımına dair yapılan eleştirilere yanıt veren Osman Taş açıklamasına şu sözlerle devam etti. "Ancak sosyal medyada çıkan bazı olumsuz ve bize danışmadan yapılan bilinçsiz haberler konuyu farklı mecralara çekti. Alman konsolosluğu da bir açıklama yaparak 'OBM şirketi ile Federal hükümet arasında bir anlaşma yoktur dedi. Bu açıklama da yanlış yorumlanarak bazıları tarafından şirketimize karalama kampanyasına dönüştürüldü. Biz hiçbir zaman 'Alman Federal Hükümeti ile anlaşmamız var' demedik. Biz özel sektörüz. Almanya'da özel sektör ile anlaşmalar yaparak tam 10 yıldır istihdam sağlıyoruz"ALMANYA KONSOLOSLUĞU TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMAYA YANITAlmanya konsolosluğu tarafından yapılan basın açıklaması hakkında da değerlendirmelerde bulunan OBM Şirket Müdürü Osman Taş, "Nitekim Alman konsolosluğu da açıklamanın sonunda bizi doğrulayarak 'Nitelikli bir meslek eğitimi almış, uzman personele Almanya'da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. demiştir.'' dedi.Şirketin web sayfasında tüm bilgilerinin bulunduğunu açıklayan Osman Taş OBM'nin 'obm-aviation.de' adlı internet sitesinde faaliyetlerine devam ettiği bildirildi. Osman Taş açıklamasının sonunda vatandaşlara başvuru uyarısında bulundu. Başvurular konusunda kimseye para verilmemesi gerektiğini ifade eden OBM Müdürü Osman Taş şu sözleri aktardı."Türkiye'de bu amaçla yürüttüğümüz yapılanma ve kurulum çalışmalarımız devam etmektedir. Adımızı kullanarak yanlış beyanlarda bulunanlara veya sizden para isteyenlere asla itibar etmeyin. OBM olarak Türkiye ve Almanya'da yapılan bu çalışmalarla ilgili hiçbir maddi talebimiz bulunmamaktadır. Bu nedenle şirketimizin yetkilileri dışında hiç kimsenin kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarına itibar edilmemesi ve maddi anlamda ödeme yapılmaması hususunu özellikle belirtmek isterim"OBM 10 Bin İşçi Alımı Başvuruları Hakkında Almanya Konsolosluğu Açıklama Yaptı!OBM Almanya Hemşire Alımı ve Şöför Alımı Başvuru Şartları, Maaşları ve Başvuru FormuOBM TÜRKİYE İŞ BAŞVURU FORMU DOLDURMA RESİMLİ ANLATIMI VE OBM İŞ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZİŞKUR Almanya İşçi Alımı İle Almanya 10 Bin Türk İşçi Alımı Yapacak!Almanya İşçi Başvurusu Yapacaklar Dikkat! OGM AŞ Yeni Açıklama Yayımladı, Başvuru Şartları Başvuru FormuAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"