Öğrenci ve Öğretmenler Tatili 9 Güne Tamamladı, Sınıflar Boş Kaldı

Öğrenci ve Öğretmenler Tatili 9 Güne Tamamladı, Sınıflar Boş Kaldı
Ramazan Bayramı tatilini uzatmak isteyen öğretmen ve öğrenciler rapor alarak tatili 9 güne tamamladı. Bazı öğrenciler de devamsızlık hakkını kullanınca sınıflar boş kaldı.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması beklenirken böyle bir karar alınmadı. Durum böyle olunca kimileri cuma gününden tatile gitti kimileri de bayramdan sonraki 2 günü de dahil ederek tatili 9 güne çıkardı. Kabineden tatilin uzatılması kararı çıkmayınca hayal kırıklığı yaşandı. Memleketine giden öğretmenler tatili uzattı. Aileler de okula giden çocukları ile tatili 9 güne çıkardı.

Hemen hemen bütün okullarda perşembe ve cuma günleri aynı manzara vardı. Öğrenciler devamsızlık hakkını kullandı, öğretmenler ise usulsüz rapor alarak okula gitmedi. Durum böyle olunca da sınıflar boş kaldı. Okul yöneticileri öğrenci sayısının az olması nedeniyle sınıfları birleştirdi. Aile hekimleri usulsüz rapor alımına tepki gösterdi.

Öğrenci ve Öğretmenler Tatili 9 Güne Tamamladı, Sınıflar Boş Kaldı

OKULA GİDEN ÖĞRETMEN VE VELİLER TEPKİLİ

Rapor almayıp tatil sonunda okula giden öğretmenler ile tatili uzatmayan öğrencilerin velileri yaşanan duruma tepki gösterdi. Öğrencisini okula götüren bir veli, öğretmenler odasının ve sınıfların boş olduğunu görünce çocuğunu alıp eve götürdüğünü, nöbetçi öğretmenin derslerin boş olduğunu söylediğini aktardı. Okula giden bir öğretmen de sınıfında sadece 2 öğrenci olduğunu herkesin memleketine gittiğini, öğretmenlerin rapor alamadığını çünkü okul müdürünün rapor yasağı getirdiğini söyledi.

Rapor için gelenlerden dert yanan sağlıkçılar ise sosyal medya hesaplarından isyan ettiler. Bayram tatilini uzatmak için acil servise 500 kişi geldiğini, en son gelen kişiye de rapor verilmediğini, bir başka sağlık çalışanı kendileri rapor vermese de özel hastanelerden parayla rapor aldıklarını, bir günde 26 öğretmenin rapor almak için geldiğini aktardı.

Emlak365.com