Okullar Yüz Yüze Eğitime Açılacaktı Bakan Özer'den Son Dakika Açıklaması Geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların yüz yüze eğitime başlayacağı hafta öncesinde bakanlığı çalışma planlamalarına dair açıklamalarda bulundu.
Okullar Yüz Yüze Eğitime Açılacaktı Bakan Özer'den Son Dakika Açıklaması Geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitimin ne zamana kadar devam edeceğine ve hangi tedbir önlemlerinin uygulanacağına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Özer konuşmasında bakanlık olarak yürütecekleri çalışmaları da aktardı. İşte o açıklamalar.

BAKAN ÖZER'DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bakan Özer konuşmasının başında son bir buçuk yıldır pandemi sürecinin etkilerine ve eğitim alanında oluşturduğu sıkıntıları hatırlattı. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu süreçte bazı dönemlerde okulların açıldığını bazı dönemlerde ise eğitimin online olarak devam ettiğini hatırlatan Bakan Özer özellikle EBA dijital platformu ve TRT EBA kanalları ile öğrencilerin yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Pazartesi günü yüz yüze eğitimin başlayacağını da aktaran Bakan Özer "Öğrencilerimiz okullara belirli saatlerde gelecekler, okula alışmaya başlayacaklar, öğretmenleri ile diyaloglarını geliştirecekler. İnşallah bir sıkıntı olmadan tüm velilerimizin tüm öğretmenlerimizin tüm öğrencilerimizin beklentilerini yerine getirerek okullarımızı tam zamanlı olarak açacağız." dedi.

Bakan Özer açıklamalarında ayrıca MEB tarafından alınan önlemlere dair bilgi verdi ve "Servislerdeki ve okullardaki hijyen tedbirleri, maske kullanımı, havalandırma gibi tüm ayrıntıları Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışarak alınması gereken önlemleri tüm valiliklere, tüm illerimize, tüm ilçelerimize bildirdik." açıklamasında bulundu.

Bakan Özel konuşmasının sonunda ayrıca okullara dışarıdan giriş çıkışların kontrol altına alınacağını ve ziyaretin kısıtlanacağını söyledi. Mahmut Özer hedeflerinin ise yüz yüze eğitimin devam etmesi olduğunu söyledi.