Okullar Yüz Yüze Eğitime Açılmayacak Mı? Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den Resmi Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı görevine yeni atanan Mahmut Özer okulların açılması ve yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer okulların açılacağını haftada 5 gün eğitim olacağını söyledi.
Okullar Yüz Yüze Eğitime Açılmayacak Mı? Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den Resmi Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özel milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yüz yüze eğitim konusunda açıklamalarda bulundu. Bakanlık olarak yürütülen projeleri ve atılacak adımları değerlendiren Mahmut Özer hedeflenen çalışma sistemi hakkında bilgi verdi.

MAHMUT ÖZER'DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Okulların açılmasına ilişkin net karar Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında ele alınacak. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek kabine toplantısında öğrenciler adına net kararlar alınabileceği bekleniyor. Kabine toplantısının gündeminde ise okulların zamanında açılıp açılmayacağı konusu ile yüz yüze eğitim mi yoksa hibrit eğitim mi olacağı başlıkları olacak.

Sağlık Bakanlığı ile de yakın temasta olan Milli Eğitim Bakanlığı sürece dair çalışmalara ise aralıksız devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kendisi ile görüşen milletvekillerine okulların zamanında açılması konusunda kararlı olduklarını vurguluyor. Okullar için planlanan yeni sistem için ilk görüşlerini de açıklayan Milli Eğitim Bakanı Özer ilk ve orta öğretimde okulların belirlenen tarihte açılacağı, yüz yüze eğitimin bütün sınıflarda ve haftada 5 gün verileceği mesajı verdi. Okulların açılmasının önündeki en önemli engel ise delta varyantı gösteriliyor.

Delta varyantı ile vaka sayılarında çok yüksek artışlar olması durumunda ise hibrit eğitim seçeneğinin değerlendirilebileceği ifade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların açılmasına dair çalışmalarına dair elde edilen bilgilerde, sadece alınması gereken önlemler üzerinde durulmuyor. Diğer ek tedbirler de tek tek gözden geçiriliyor. Öğrencilerde temasın en aza indirilmesi, PCR testleri, aşı çalışmaları, okulların hijyeni, havalandırması bakanlığın üzerinde çalıştığı diğer başlıklar.

Emlak365.com