Ölüme Terk Edilen Nisa Bebeğin Annesi Hakkında Karar Çıktı

Ölüme Terk Edilen Nisa Bebeğin Annesi Hakkında Karar Çıktı
İstanbul Pendik'te Acil Tıp Teknisyeni tarafından terk edilmiş halde bulunan Nisa bebeğin annesi ile ilgili Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi'nden karar çıktı.

29 Mart günü İstanbul Pendik'te Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz terk edilmiş halde bulduğunu bebeğe sütannelik yapmış ve bebeğe Nisa ismini vermişti. Bebeği terk ettiği gerekçesiyle tutuklanan anne E.S'nin yargılama sürecine devam edildi. Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi'nden yapılan duruşmaya tutuklu E.S avukatı ile katıldı. E.S önceki savunmalarının geçerli olduğunu söyledi.

BEBEĞİN RAHATSIZLANMASININ ANNE İLE ALAKASI YOK

E.S'nin avukatı sanıktan sonra söz alarak: “Bulunduktan üç gün sonra bakım evinde iken rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştır. Ağzının kenarında mama bulunmuş. Kalp atışları durmuş ve bunun üzerine hastaneye götürülmüştür. Bebeğin rahatsızlanması ile müvekkilimin terk etmesi arasında bir illiyet bağı bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı. Beyanların alınmasından sonra mahkeme ara kararını açıkladı. E.S'nin tutuklu kaldığı süre ve karartılacak delil olmaması nedeniyle tahliye edilmesine karar verildi. Bebeğin sağlık durumuna ilişkin raporun gelmesi beklenmek üzere duruşma ertelendi.

Ölüme Terk Edilen Nisa Bebeğin Annesi Hakkında Karar Çıktı

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık E.S'nin 29 Mart 2022'de kimlikte Ebrar Nil S. Olarak adı geçen 'Nisa Mihriban' olarak bilinen 3 aylık bebeğini bir araziye bıraktığı, bebeği bırakmadan önce de karnını doyurup uyuttuğu ve bebeği battaniyeye sararak pusetin içine koyduğu ifadelerine yer verildi. E.S'nin terk suçundan ötürü 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu. E.S çok pişman olduğunu, ilk çocuğuna bakamadığı için bu çocuğa da bakamayacağını düşündüğü için böyle bir şey yaptığını iddia etmişti.

Emlak365.com