Orman Yangınlarında Son Durum! Muğla, Marmaris, Bodrum, Hatay Yangınları Devam Ediyor Mu, Söndürüldü Mü?

Türkiye'nin ciğerini yakan orman yangınları ile alakalı son gelişmeler merak ediliyor. Orman yangınlarında son durum ne, devam ediyor mu, söndürüldü mü? Nerelerde yangınlar sürüyor?
Orman Yangınlarında Son Durum! Muğla, Marmaris, Bodrum, Hatay Yangınları Devam Ediyor Mu, Söndürüldü Mü?

Türkiye 10 gündür Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde meydana gelen orman yangınları ile büyük bir korku yaşıyor. Orman yangınlarındaki son durum vatandaşların en çok merak ettikleri konuların başında geliyor. Hangi illerde orman yangınları devam ediyor?

MUĞLA ORMAN YANGINLARINDA SON DURUM!

Muğla'da bundan 10 gün önce bazı ilçelerde büyük orman yangınları meydana geldi. Bu yangınlar günlerce devam etti ve söndürülemedi. Marmaris ve Bodrum'u etki altına alan orman yangınları günlerce verilen mücadelenin ardından tamamen söndürüldüler.

Muğla'da Yatağan, Menteşe, Köyceğiz ve Milas'taki orman yangınlarının devam ettiği bildirildi. Kavaklı'dere'de başladıktan sonra Menteşe ilçesine sıçrayan orman yangını Yılanlı ve Kozağaç mahalelerinin batım kesimlerinde ve Göktepe Kulesi'nin alt kesimlerinde devam ediyor.

Köyceğiz ilçesinde ise orman yangını üç ayrı koldan devam ediyor. Otmanlar Mahallesi, Çövmen Yaylası ve Göynük kanyonu taraflarında devam eden yangınlar için yoğun bir şekilde söndürme çalışmaları sürüdürülüyor.

Yatağan'da Hacıveliler Mahallesi'nde başlayan yangınlar rüzgarın etkisiyle yayılım gösterdi. Bu nedenle alevlerin yayıldığı Yava Mahallesi tamamen boşaltıldı. Hacıveliler Mahallesi'nde ise artan yangın için ekipleri yoğun bir şekilde söndürme çalışması yapıyorlar.

Orman Yangınlarında Son Durum! Muğla, Marmaris, Bodrum, Hatay Yangınları Devam Ediyor Mu, Söndürüldü Mü?

Milas'ta meydana gelen yangın tek hatta ilerliyor. Rüzgarın etkisi ile oldukça harlanan elevler yeniden korku saçmaya başladı. Uçaklar ve hava araçları ile ekipler yangına mğdahalelerde bulunuyorlar.

Muğla'da orman yangınlarının devam ettiği Seydikemer ilçesinde de yangın söndürme çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Karaköy Mahallesi'nin 4 ayrı bölgesinde şu anda tespit edilemeyen nedenlerle 4 ayrı yandın meydana geldi. Tüm birimler bu yangınların kontrol altına alınması için yoğun bir çalışma içerisinde bulunurken bölge halkı da bu çalışmalara destek oluyor.

HATAY ORMAN YANGINLARINDA SON DURUM?

Hatay'd abugün akşam saatlerinde 3 ayrı noktada orman yangını çıktı. Belen ilçesinin Soğukoluk Mahallesi'ndce meydana gelen yangın için ekipler havadan ve karadan müdahale ettiler. Bölgede bulunan vatandaşların bu yangın söndürme çalışmalarına destek olması ile yangın tamamen kontrol altına alındı.

Türkiye'de şu anda gelen son bilgilere devam eden başka bir yangın bulunmuyor. Devam eden yangınlar için ise söndürme çalışmaları devam ediyor.