Pegasus'tan Kadir Gecesi Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama Geldi

Pegasus'tan Kadir Gecesi Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama Geldi
Kadir Gecesi'nden Pegasus çalışanlarının yaptığı paylaşımlara sosyal medyada tepki yağdı. Konuya ilişkin Pegasus'tan açıklama geldi.

Kadir Gecesi'nden birkaç Pegasus çalışanı alkol masasında fotoğraf paylaşarak Kadir Gecesi'nin çok özel olduğuna dair not eklemişti. Görüntülerin yayılmasının ardından sosyal medyada tepki yağmıştı. Twitter'da Pegasus etiketi ile tepki gösteren kullanıcılar, paylaşım yapan kişilerin işten çıkarılmasını talep etmişti. Görüntülerin tepki çekmesinin ardından paylaşım yapan kişiler, sosyal medya hesaplarını kapattı. Hesaplarını kapatmalarına rağmen tepkiler bitmedi.

Pegasus'tan Kadir Gecesi Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama Geldi

PEGASUS'TAN AÇIKLAMA GELDİ
Tepki çeken görüntülere ilişkin açıklama yapan Pegasus, paylaşımın kişisel olduğunu, şirket ile bağı olmadığını ifade etti. Paylaşımda: 27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır." denildi.

NE OLMUŞTU?

Kadir Gecesi'nde Pegasus Hava Yolları çalışanı oldukları iddia edilen bir grup, alkol masasından fotoğraf paylaşarak kadir gecesini kutladı. Kadehlerin havada olduğu fotoğrafa 'Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin' notu düşülmüş ve bu paylaşıma sosyal medyadan tepki yağmıştı. Sosyal medya kullanıcıları bu paylaşımı yapan kişilerhakkında Pegasus etiketi ile paylaşım yaparak bu kişilerin işlerine son verilmesini talep etti.

Emlak365.com