PFDK'dan Marcao'ya 8 Maç ve 21 Bin TL Para Cezası

PFDK takım arkadaşına yumruk ve kafa atan Marcao için resmi cezasını açıkladı. PFDK Marcao'ya 8 maç boyunca müsabakalardan men cezası verdi. İşte ilan edilen kararın detayları.
PFDK'dan Marcao'ya 8 Maç ve 21 Bin TL Para Cezası

Spor kamuoyunun merakla beklediği Marcao'nun cezası belli oldu. PFDK gece saatlerinde yayımladığı bir duyuru ile sarı kırmızılı oyuncuya 8 maçlık ceza verildiğini duyurdu. Alınan karara ilişkin resmi açıklama yayımlandı.

PFDK'DAN MARCAO'YA 8 MAÇLIK CEZA

Profosyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) yayımladığı basın açıklamasında Marcao'ya 8 maçlık cezanın yanında para cezası verildiğini duyurdu.

İşte yayımlanan basın açıklaması “GALATASARAY A.Ş. sporcusu MARCOS DO NASCIMENTO TEIXEIRA’nın, 16.08.2021 tarihinde oynanan GZT GİRESUNSPOR-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasında, takım sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle 8 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 21.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmişti.”

NE OLMUŞTU

Süper Lig'in ilk maşında Giresunspor ile karşılaşan Galatasaray önde olduğu dakikalarda Marcao'nun hareketi ile sarsılmıştı. Maçın 61. dakikasında kendisi ile konuşan Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao takım arkadaşına fiziksel saldırıda bulundu. Takım arkadaşının üzerine koşan Marcao daha sonra kafa ve yumruk attı. Marcao yapmış olduğu hareketi nedeniyie maçın hakemi tarafından kırmızı kartla oyundan atılmıştı. Spor kamuoyunda çok konuşulan ve Marcao'ya büyük tepki gösterilen olay sonrası PFDK'nın cezası belli olmuş oldu. PFDK cezası sonrası Galatasaray'ın nasıl bir ceza uygulayacağı ise merak konusu.