Sadece Tek Bir Özel Şart Var! Bakanlıkta Memur Olmak İsteyen Lise Mezunu KPSS'ye Girmemiş Adaylar

Dışişleri Bakanlığı KPSS'siz sözleşmeli memur alımı için ilana çıktı. En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ilanda tek bir özel koşul bulunuyor. İşte söz konusu o ilanlar.
Sadece Tek Bir Özel Şart Var! Bakanlıkta Memur Olmak İsteyen Lise Mezunu KPSS'ye Girmemiş Adaylar

Kamu kurumlarında memur olma hayali kuran kadın ve erkek adaylar için Dışişleri Bakanlığı'ndan ilan geldi. Bakanlığın yurtdışı birimlerinde görevlendirmek üzere yayımlanan personel alım ilanına dair tüm ayrıntılar şöyle.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA MEMUR ALIMI

Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek personel alımı Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği’nde görevlendirilmek üzere alınacak. İlana göre personel alımları tek bir kadrodan olacak. Başvurular da sözleşmeli sekreter pozisyonu için gerçekleştirilecek.

İlana Başvuru Yapabilmek için

Sözleşmeli memur alım ilanı için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken yaş ve öğrenim şartları var.

Duyuru metninde memur alımı başvuruları için adayların en az lise mezunu olmalarının yeterli olduğu bildirildi. Bu kapsamda sözleşmeli sekreter alımı için lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler.

Yaş şartı ise çoğu kurumun memur alımlarında uyguladığı koşuldan farkı olacak. Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımları 41 yaşını doldurmamış olmak şartıyla gerçekleştirilecek.

Başvuru kılavuzunda adayların sağlamaları gerektiği duyurulan diğer koşullar şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Tek Bir Özel Koşul Var

İlana başvuruda bulunacak olan adaylar için tek bir özel koşul bulunuyor. Adayların çok iyi bir şekilde İngilizce Türkçe biliyor olmaları gerektiği açıklandı.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Başvurular şahsen kuruma yada posta yoluyla yapılacak. Adaylar başvuru yapabilmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar. Ardından kılavuzda yer alan evraklarla birlikte kuruma şahsen başvurularını yapacaklar.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ